w

Kontrowersyjne manewry kierowców na rondzie Grzegórzeckim w Krakowie. Jak omijać korek bez łamania przepisów (gazetakrakowska.pl)

Kierowcy w Krakowie często zmagają się z uciążliwymi korkami. Jednak niektórzy starają się je obejść w inny sposób, czasem łamiąc przepisy. Nagranie udostępnione przez jednego z kierowców ukazało legalny sposób na omijanie korka przy rondzie Grzegórzeckim.

Kraków, zawsze pełen remontów i utrudnień, staje się wyzwaniem dla kierowców. Obecny remont mostu Dębnickiego powoduje poważne utrudnienia, więc wielu próbuje objeżdżać to miejsce, co jednak doprowadza do nowych korków. Kiedyś, nawet przed remontem, korki do ronda Grzegórzeckiego były frustrujące, szczególnie na alei Powstania Warszawskiego. Zatory zaczynały się już przy rondzie Mogilskim. W godzinach szczytu niektórzy kierowcy łamią tam przepisy, próbując ominąć tę trasę szybciej.

Ażeby przejechać na wprost w kierunku mostu Kotlarskiego, kierowcy na alei Powstania Warszawskiego mają do skrętu trzy pasy ruchu: środkowy, prawy i lewy. Niestety, niektórzy wykorzystują lewy pas, aby uniknąć korka, jadąc prosto w kierunku Zabłocia. Inni wpychają się na środkowy pas przed rondem, aby kontynuować jazdę prosto. Takie manewry powodują kontrowersje i frustrację dla pozostałych kierowców.

Czasem można zauważyć kierowców, którzy poruszają się lewym pasem aż do samego ronda, a dopiero na rondzie go zmieniają. Niestety, nie zdają sobie sprawy, że łamią przepisy już wcześniej, zmieniając pas w miejscu linii przerywanej.

Pewien internauta podzielił się nagraniem, w którym pokazał legalny sposób na objechanie ronda Grzegórzeckiego. Okrążył rondo, wykorzystując pas do skrętu w lewo, a następnie powrócił na pas do skrętu w lewo w kierunku ronda Mogilskiego i ponownie na pas do jazdy w lewo w kierunku mostu Kotlarskiego. To pozwoliło mu szybciej pokonać rondo od innych kierowców, którzy pozostali na pasach prawym i środkowym.

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy kierowców. Niektórzy przyznali, że sami korzystają z tego sposobu, ale inni uznali to za zachowanie nie fair i utrudnianie jazdy tym, którzy chcą normalnie skręcić w lewo w kierunku alei Pokoju.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

3 komentarze

Policja Śląska i maskotka Sznupek uczestniczyli w otwarciu nowego Domu Dziecka w Katowicach (dziennikzachodni.pl)

Miejscowości nadmorskie narzekają na półnagich turystów. Na brak kultury i estetyki skarży się wielu mieszkańców i urlopowiczów (dziennikbaltycki.pl)