w

Pojawiły się trzy oferty przetargowe na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Polic (gs24.pl)

Dnia 20 września nastąpiło otwarcie ofert przetargowych na prace związane z obwodnicą Polic. Termin ten zmieniał się już kilkakrotnie. Najpierw był wyznaczony na 18 sierpnia, a potem na 31 sierpnia. Jednak ostatecznie oferty ogłoszono 20 września.

Jak podaje Krzysztof Kuśnierz, naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Policach, proces analizy złożonych ofert może potrwać do trzech miesięcy. Należy tutaj zaznaczyć, że wszystkie oferty mieszczą się w szacunkach gminy, a wszyscy wykonawcy dostarczyli gwarancję na 60 miesięcy.

Najniższą ofertę złożyła firma Strabag z Pruszkowa, która oszacowała koszty budowy na ponad 116 mln zł. Kolejną ofertę o wartości ponad 126 mln zł złożyło konsorcjum Kobylarnia S.A. i Mirbud ze Skierniewic. Z kolei trzecią propozycję przedstawił Budimex S.A. z Warszawy. Jest to najdroższa oferta wynosząca ponad 143 mln zł.

Przetarg opiera się na schemacie „zaprojektuj i wybuduj”. W ramach tego rozwiązania wykonawca będzie odpowiedzialny za opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji środowiskowej, jak również za budowę drogi. Planowana trasa obejmuje odcinek od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 114 do skrzyżowania z drogą powiatową nr 3914Z Szczecin – Przęsocin-Police. Ponadto, powstaną również trzy ronda.

Warto podkreślić, że ostateczny przebieg obwodnicy Polic może ulec zmianie w wyniku konsultacji z różnymi instytucjami i uzyskania decyzji środowiskowej od Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie. Co więcej, wiele zależy również od Wód Polskich, Enea i PKP.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Policjant z Poznania aresztowany za sprzedaż narkotyków. Podejrzany przyznał się do zarzutów (epoznan.pl)

Policjant przerwał spektakl w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego (gazetalubuska.pl)