w

Podpalił dwa samochody w Zielonej Górze. Nie wytrzymał presji i sam zgłosił się na policję (zielonagora.naszemiasto.pl)

Mówi się, że na złodzieju czapka gore. Potwierdza to niedawny przypadek piromana w Zielonej Górze. Mężczyzna kilka dni temu podpalił dwa pojazdy w różnych częściach miasta. Aczkolwiek później jego wewnętrzny głos i strach przed policją skłoniły go, aby przyznał się do swoich czynów. W związku z tym podejrzany sam zgłosił się na komendę.

W zeszłą środę wieczorem zielonogórska policja odebrała zgłoszenie o podpaleniu dwóch samochodów. Jeden z pojazdów znajdował się na parkingu osiedlowym niedaleko ulicy Sulechowskiej, a drugi na prywatnej posesji w rejonie ulicy Batorego.

Działania policyjne skoncentrowały się na ustaleniu tożsamości sprawcy. Nie było to proste zadanie, ponieważ oba miejsca są od siebie bardzo oddalone, a do tego nie pojawili się żadni świadkowie tych zdarzeń. Sprawę jeszcze bardziej skomplikowały brak monitoringu i słabe oświetlenie terenu.

Niemniej jednak nocne wysiłki kryminalnych przyniosły niespodziewane rezultaty, gdy podpalacz, odczuwając presję ze strony śledczych, postanowił sam zgłosić się na policję. 42-latek przyznał się do podpalenia samochodów. Ponadto dodał, że nie mógł znieść presji i cały czas wydawało mu się, że policja jest na jego tropie.

Spowodowane przez 42-latka straty oszacowano na ponad 40 tysięcy złotych. Będzie musiał teraz odpowiedzieć za uszkodzenia mienia, za co może trafić do więziennej celi nawet na 5 lat. Aktualnie podejrzany przebywa w areszcie tymczasowym, gdzie spędzi trzy miesiące.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Radio Szczecin przeprasza za ujawnienie danych syna posłanki KO, Magdaleny Filiks (www.polsatnews.pl)

Eryk W. nie odpowie za zabójstwo 22-latka w Lublinie. Sąd zmienił kwalifikację czynu (www.rmf24.pl)