w

Pociągowa szajka złodziei wreszcie schwytana (gs24.pl)

Schwytano i rozbito gang złodziei, którzy od dłuższego już czasu zagrażali spokojnym podróżom na trasach dalekobieżnych. W sposób zorganizowany współdziałali z konduktorami i niektórymi sokistami, tak by jak najszybciej zdobyć od pasażerów znaczną ilość pieniędzy lub drogocennego sprzętu. 

Zanotowano około 53 przypadki, w których pasażerowie długodystansowych pociągów zostali okradzeni ze swojego dobytku. Najczęstszym łupem padała gotówka, jednak równie często kradziono takie przedmioty jak laptopy, aparaty, czy biżuterię. Wspomina się o kilku sposobach na wspomnianą kradzież. Jednym z nich było upijanie współpasażerów, a potem zabieranie ich rzeczy. Innym było natomiast rozpylanie w przedziałach środka nasennego, tak by móc rozcinać kieszenie, czy przeszukiwać bagaże. Często zaczynało się wzbudzeniem zaufania wśród współpasażerów, na przykład przez pozostawienie swoich rzeczy pod ich opieką w trakcie wyjścia do toalety. Gdy pasażer z uśpioną czujnością zrobił to samo, wracając, mógł już nie zastać swoich rzeczy.

Uwikłani kolejarze

Jak się okazało, po rozbiciu szajki, nie tylko ludzie z zewnątrz czyhali na bezpieczeństwo pasażerów. Kilku członków gangu, to kolejarze, którzy podawali dane dotyczące potencjalnej osoby, z dużą ilością gotówki oraz funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei, którzy umożliwiali złodziejom ucieczki. Wszystkie schwytane osoby usłyszały oskarżenia i każdemu grozi do kilku lat pozbawienia wolności w zależności od wymiaru przestępstwa i pełnionej funkcji w gangu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Sezon motocyklowy czas zacząć (gloswielkopolski.pl)

Darmowe badania w Focus Mall w Zielonej Górze (zielonagora.naszemiasto.pl)