w

PO zamierza przejąć kontrolę nad mediami, zamieniając je w narzędzie do rządowej propagandy (gazetalubuska.pl)

W ostatnim czasie narasta niepokój w kontekście polskiej polityki medialnej woj. lubuskiego oraz planów rządzącej koalicji, które dotyczą przejęcia mediów publicznych. Opozycja i niezależni obserwatorzy wskazują na ryzyko utraty niezależności mediów oraz zwiększenia nad nimi kontroli przez obecną koalicję rządzącą.

Poseł Władysław Dajczak, były wojewoda lubuski, wyraża przekonanie, że planowane przejęcie mediów publicznych przez obecną koalicję ograniczy obiektywne spojrzenie mediów na działania władzy. Jest to zagrożenie dla wolności słowa, ponieważ nowe media mogą być postrzegane jako narzędzia propagandy rządowej, a nie jako niezależne instytucje relacjonujące działania władzy.

Niepokój budzi również sposób, w jaki politycy z Platformy Obywatelskiej zamierzają przeprowadzić ten proces, włączając w to ewentualne działania niezgodne z prawem, takie jak likwidacja niezależnych mediów publicznych.

Krystian Kamiński, były poseł i lider lubuskiej Konfederacji, uważa, że nowa koalicja rządząca wykorzystuje system medialny do własnych celów propagandowych. Jego zdaniem po wyborach partia ta zmieniła swoje podejście, a obecnie dąży do kontrolowania mediów publicznych.

Poseł Jerzy Materna z PiS twierdzi, że takie metody prowadzą do jednostronnej narracji w mediach i braku rzetelności w informowaniu społeczeństwa. Z kolei Marek Surmacz, radny wojewódzki, obawia się, że te zmiany doprowadzą do uprawiania propagandy przez publiczne media regionalne.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

5 komentarzy

Dostawca pizzy zatrzymany przez policję w Szczecinie. Rozwoził zamówienia, mając dwa promile (gs24.pl)

Globalna firma PwC rozwija działalność w Lublinie. Będzie ponad 300 nowych miejsc pracy (investmap.pl)