w

Pijany pasażer awanturował się podczas lotu. Interweniowała Straż Graniczna (dziennikbaltycki.pl)

W czwartek na gdańskim lotnisku załoga samolotu wezwała funkcjonariuszy Straży Granicznej, ponieważ na pokładzie awanturował się pijany pasażer. Mężczyzna nie miał zamiaru wysłuchiwać poleceń i zamiast tego wywoływał kłótnie i używał wulgarnego języka. W efekcie 30-latek otrzymał w nagrodę mandat za swoje zachowanie.

Jak relacjonuje kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak, rzecznik Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku, zdarzenie miało miejsce 30 listopada podczas lotu z Norwegii do Gdańska. W samolocie siedział nietrzeźwy pasażer, który zachowywał się agresywnie wobec załogi i ignorował zasady bezpieczeństwa. Z tego względu zaszła potrzeba wezwania służb.

Zaraz po wylądowaniu samolotu Straż Graniczna podjęła natychmiastowe działania. Na szczęście pijany mieszkaniec Gdyni używał tylko obraźliwych słów i nieco się awanturował, dlatego załodze nic się nie stało, a samolot bezpiecznie doleciał do celu. Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych Placówki SG w Gdańsku wkroczyli na pokład, a potem przewieźli 30-latka do pomieszczeń służbowych.

Mężczyzna tłumaczył, że spożywał alkohol w trakcie lotu. Badanie alkomatem wykazało ok. 1,5 promila w wydychanym powietrzu. 30-latek dostał mandat w wysokości 500 zł i nakaz opuszczenia lotniska.

Według informacji Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku, w tym roku jest to już 18. interwencja tego typu. Ponadto, w ciągu ostatnich 12 miesięcy strażnicy otrzymali 51 zgłoszeń naruszania zasad bezpieczeństwa na lotnisku w Gdańsku, włączając w to sytuacje związane z dowcipkowaniem na temat bomby w bagażu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Groźna kolizja na skrzyżowaniu w Lublinie. Mandat na 1500 zł i 10 punktów karnych (kurierlubelski.pl)

Pościg policyjny ulicami Gdyni. Mundurowi strzelili w oponę, żeby unieruchomić pojazd (tvn24.pl)