w

PepsiCo zwalnia pracowników w Krakowie. Urząd pracy wskazuje na niepokojącą sytuację w mieście (www.money.pl)

W oddziale PepsiCo w Krakowie przebiegają masowe zwolnienia, które związane są z przeniesieniem działów firmy do Indii. Jak podają media, w wyniku tej sytuacji pracę może stracić około 200 osób. Informacje te wywołały niepokój w krakowskim urzędzie pracy.

Należy zaznaczyć, iż PepsiCo postanowiła, że jej dwa działy zostaną przeniesione do Indii. Powodem tej decyzji jest zwiększenie oszczędności i pozyskanie taniej siły roboczej. Informacje potwierdził również pracownik krakowskiego biura PepsiCo.

Według ustaleń „Gazety Wyborczej”, spośród wszystkich pracowników zatrudnionych w Centrum Usług Wspólnych PepsiCo, pracę może stracić nawet 200 z 800 osób. PepsiCo nie skomentowała szczegółów dotyczących zwolnień.

Faktem jest, że w ostatnich miesiącach firmy w Krakowie zgłaszają masowe zwolnienia w różnych branżach, takie jak tytoniowa, IT, transportowa i produkcyjna. Urząd pracy twierdzi, że przez ostatnie kilka miesięcy odnotowano więcej zwolnień grupowych niż przez cały ubiegły rok.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Były szef gliwickiego półświatka zatrzymany przez „łowców głów” z Katowic (dziennikzachodni.pl)

InPost coraz groźniejszą konkurencją dla Poczty Polskiej. Firma wprowadza opcję wysyłania listów (businessinsider.com.pl)