w

Park Śląski testuje autonomicznego minibusa. Elektryk cieszy się dużą popularnością wśród pasażerów (chorzow.naszemiasto.pl)

Od 11 maja Park Śląski testuje autonomicznego minibusa. Przedstawiciele parku informują, że wyniki są pozytywne, a odwiedzający chętnie korzystają z pojazdu. Testy zakończą się 24 czerwca.

Autonomiczny minibus kursuje po alejkach Parku Śląskiego od 11 maja, a od 24 maja w ramach testów przewozi też pasażerów. Trasa busa ma 3 km długości – zaczyna się przy rzeźbie Żyrafy i biegnie obok głównych atrakcji parku, aż do planetarium.

Rzeczniczka prasowa parku podkreśla, że jest to duże ułatwienie dla osób, które nie mogą pokonać długiej trasy pieszo. Ponadto, minibus jest również popularny wśród szkolnych wycieczek.

Od 13 czerwca minibus kursuje w nowych godzinach, od 10:00 do 17:00. Pojazd Blees BB-1 to elektryk, co jest jedną z jego głównych zalet. Nie emituje spalin ani hałasu i porusza się z prędkością mniejszą niż rower.

Pomimo że pojazd jest autonomiczny, na pokładzie zawsze znajduje się osoba z obsługi technicznej, aby zapewnić bezpieczeństwo. Bus wykorzystuje zaawansowany system jazdy autonomicznej, który pozwala na wykrywanie przeszkód i innych uczestników ruchu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Potok w Zubrzycy Górnej przyjął barwę krwawej czerwieni. Strażacy próbują wyjaśnić to zjawisko (zakopane.naszemiasto.pl)

Budowa kładki pieszo-rowerowej Kazimierz – Ludwinów może skreślić Kraków z listy UNESCO (gazetakrakowska.pl)