w

Budowa kładki pieszo-rowerowej Kazimierz – Ludwinów może skreślić Kraków z listy UNESCO (gazetakrakowska.pl)

Ministerstwo Kultury poinformowało prezydenta Krakowa o skardze przedstawionej przez komitet obywatelski „Bulwary to My”. Skarga dotyczy budowy kładki pieszo-rowerowej Kazimierz – Ludwinów. Inwestycja ta może spowodować wykreślenie Krakowa z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W związku z budową kładki, od 17 czerwca dolna część bulwaru Inflanckiego zostanie zamknięta dla ruchu, a ruch pieszo-rowerowy będzie przekierowany na górny bulwar.

Radny Łukasz Maślona opublikował pismo ministerstwa, informujące o skardze skierowanej przez komitet „Bulwary to My”. Dotyczy ona ryzyka związanego z budową kładki Kazimierz – Ludwinów. Okazuje się, że inwestycja może zagrozić statusowi Krakowa na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Maślona zaznaczył, że prezydent Krakowa powinien dokładnie przeanalizować sytuację i ewentualne konsekwencje tej inwestycji.

Kładka pieszo-rowerowa Kazimierz–Ludwinów to projekt za około 114 mln zł, z czego 65 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład. Celem kładki ma być ułatwienie przemieszczania się pieszym i rowerzystom.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Park Śląski testuje autonomicznego minibusa. Elektryk cieszy się dużą popularnością wśród pasażerów (chorzow.naszemiasto.pl)

Grupa 16-latków śmiertelnie pobiła 28-latka na festiwalu w Sosnowcu. Nikt nie reagował na sytuację (www.fakt.pl)