w

Potok w Zubrzycy Górnej przyjął barwę krwawej czerwieni. Strażacy próbują wyjaśnić to zjawisko (zakopane.naszemiasto.pl)

W potoku w Zubrzycy Górnej woda zabarwiła się na czerwono. Do akcji wezwano strażaków, którzy zwołali sztab kryzysowy.

Woda płynąca w potoku w Zubrzycy Górnej nagle przybrała kolor krwawej czerwieni, co wzbudziło zaniepokojenie mieszkańców i strażaków. Na miejsce oddelegowano funkcjonariuszy z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu i Ochotniczej Straży Pożarnej w Zubrzycy Górnej.

Jak na tę chwilę próby ustalenia przyczyny zmiany barwy wody nie przynoszą jednoznacznych rezultatów. Mieszkańcy są zaniepokojeni, ponieważ nie pamiętają, żeby w przeszłości doszło do podobnego zjawiska.

Badania wskaźnikowe wykluczają obecność kwasów czy zasad w wodzie. Niemniej jednak wpływ tego zdarzenia na środowisko aktualnie pozostaje nieznany.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Chciał zabić sąsiada tasakiem i groził jego rodzinie. Sprawca sam zgłosił się na policję (dziennikbaltycki.pl)

Park Śląski testuje autonomicznego minibusa. Elektryk cieszy się dużą popularnością wśród pasażerów (chorzow.naszemiasto.pl)