w

Para złodziei przywłaszczyła sobie plecak z gotówką. Zamiast oddać zgubę, poszli na zakupy (gazetakrakowska.pl)

Dwóch mieszkańców powiatu wielickiego zostało oskarżonych o przywłaszczenie plecaka, w którym znajdowały się pieniądze, dokumenty oraz karta płatnicza. Według ustaleń funkcjonariuszy złodzieje użyli skradzionej karty, żeby zrobić sobie zakupy. Odpowiedzą teraz za kradzież z włamaniem. Podejrzani to 31-letnia kobieta i jej 42-letni partner. Parze grozi do 10 lat więzienia.

Dnia 7 grudnia do Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce wpłynęło zgłoszenie od jednej z mieszkanek gminy. Kobieta doniosła, że na pętli autobusowej w Brzegach ktoś przywłaszczył sobie jej plecak. W środku przechowywała dokumenty, 2500 zł w gotówce oraz kartę płatniczą. Funkcjonariusze ustalili, że skradzioną kartą dokonano transakcji w kilku sklepach na obszarze Wieliczki.

Według Mateusza Lenartowicza z biura prasowego małopolskiej policji, w ramach śledztwa policjanci zidentyfikowali i zatrzymali 31-letnią kobietę i jej 42-letniego partnera. Aresztowania dokonano 11 grudnia w ich miejscu zamieszkania. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna, wcześniej dopuścili się już innych przestępstw.

Policjanci odzyskali skradzione przedmioty oraz gotówkę w wysokości 2400 zł. Podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury, która przedstawiła im w sumie dziewięć zarzutów. Odpowiedzą teraz za przestępstwa przywłaszczenia, cztery przypadki kradzieży z włamaniem i cztery próby kradzieży z włamaniem.

Za popełnione czyny grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Policja odnalazła ciało 22-letniej mieszkanki Katowic. Kobieta zaginęła dzień wcześniej (dziennikzachodni.pl)

Tusk zamierza powołać trzy nowe resorty. Na ich czele staną kobiety (wydarzenia.interia.pl)