w

Pałac w Konarzewie pochłonięty przez pożar. Akcja gaśnicza trwała całą noc! (gloswielkopolski.pl)

W podpoznańskim Konarzewie doszło do wielkiego pożaru słynnego pałacu, który spowodował ogromne straty barokowej posesji. Akcja gaśnicza trwała przez całą noc z wtorku na środę, a szalejące płomienie całkowicie zniszczyły dach zabytkowej budowli. 

We wtorek, przed godziną 19:00, straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze pałacu w Konarzewie. Do akcji gaśniczej wysłano ponad 40 jednostek straży pożarnej, które zakończyły działania około godziny 4:00 we środę. W wyniku pożaru spłonął dach pałacu o powierzchni około 500 metrów kwadratowych.

Strażacy w dalszym ciągu przebywają na terenie pałacowym

Kilka jednostek straży pożarnej nadal przebywa na miejscu, monitorując i dogaszając pogorzelisko. Jak na tę chwilę nieznana jest przyczyna pożaru ani wysokość poniesionych strat. Nie podano również żadnych oficjalnych informacji o osobach poszkodowanych. Na miejscu pożaru obecny był zarządca obiektu, który wskazał elementy wyposażenia, jakie można było uratować, aby zminimalizować straty.

Sołectwo Konarzewo wyraziło wdzięczność straży pożarnej za ich trudną pracę, poświęcenie i pomoc. Ponadto, informacje z nieoficjalnych źródeł donoszą, że obrażenia odniosło kilku strażaków. Należy także wspomnieć o stratach historyczno-kulturowych, które w przypadku zniszczonych zabytków są bezcenne.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

4 komentarze

W Paniowicach pod Wrocławiem utonął mężczyzna (gazetawroclawska.pl)

Pomorze Zachodnie zaprasza wszystkich miłośników miejskiej eksploracji (gs24.pl)