w

Otwarcie nowej remizy strażackiej w Grabowie Kościerskim (dziennikbaltycki.pl)

W Grabowie Kościerskim Ochotnicza Straż Pożarna wzbogaciła się o nową remizę, która została oficjalnie otwarta i uroczyście poświęcona. W uroczystym wydarzeniu wzięli udział strażacy, lokalni mieszkańcy oraz przedstawiciele samorządu i rządu, podkreślając znaczenie działalności jednostek OSP oraz zapewnienie strażakom odpowiedniego wyposażenia i zaplecza.

OSP Grabowo Kościerskie ma teraz nowoczesną remizę strażacką, wraz z nadanym sztandarem. Ceremonia otwarcia tego obiektu przyciągnęła strażaków, mieszkańców, samorządowców oraz przedstawicieli rządu. Jest to istotne, gdyż wszystkim zależy na funkcjonowaniu jednostki OSP w Grabowie Kościerskim, a także na zapewnieniu strażakom odpowiednich warunków do pracy.

Ekipa OSP Grabowo Kościerskie udowodniła swoją determinację, zdobywając nowy sprzęt i siedzibę. Historia jednostki przepełniona była różnymi wyzwaniami, jednak zdecydowana grupa postanowiła ją ożywić. Ochotnicy z własnej inicjatywy pozyskiwali sprzęt, szkolili młodzież, uczestniczyli w zawodach pożarniczych i nieśli pomoc tam, gdzie była potrzebna.

Andrzej Pollak, wójt gminy Nowa Karczma, powiedział, że w 2018 roku, podczas podsumowania działań OSP, pojawiła się potrzeba nowego obiektu, by pomieścić narastający sprzęt. Mimo braku pełnego finansowania rozpoczęto opracowywanie dokumentacji projektowej. W 2021 roku złożono wniosek o pozwolenie na budowę i uzyskano dofinansowanie z programu dla obszarów dawnych państwowych gospodarstw rolnych. Współpraca z wojewodą Dariuszem Drelichem i ministrem Marcinem Horale przyniosła wsparcie w postaci 600 tysięcy złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W 2020 roku ogłoszono przetarg, a inwestycję zakończono w czerwcu 2023 roku.

Otwarcie nowej remizy to ważne święto dla całej wsi. Gratulacje strażakom składali przedstawiciele OSP z powiatu kościerskiego, wojewoda pomorski Dariusz Drelich, minister Marcin Horała, radni sejmiku województwa pomorskiego Piotr Karczewski i Dariusz Męczykowski, a także Alicja Żurawska, starosta kościerski, oraz st. bryg. Tomasz Klinkosz, komendant powiatowy PSP w Kościerzynie.

Minister Marcin Horała podkreśla, że otwarcie nowej remizy to istotne wydarzenie dla lokalnej społeczności. Przekazano dodatkowe fundusze dla wsi, aby zaspokoić potrzeby remizy. Jest to miejsce nie tylko dla strażaków, ale także centrum życia społecznego, gdzie mieszkańcy spotykają się i organizują różnorodne inicjatywy. Minister cieszy się z efektywnej współpracy ze wójtem Andrzejem Pollakiem, która doprowadziła do zrealizowania tej istotnej inwestycji.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Wyjątkowe okazje podczas Dni Wydawnictwa IPN. Spotkania z autorami i promocyjne ceny książek (dziennikbaltycki.pl)

Rozpoczął się 54. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem! (zakopane.naszemiasto.pl)