w

Otwarcie Kunsztu Wodnego w Gdańsku. Poseł Płażyński: Obiekt nie spełnia oczekiwań mieszkańców (dziennikbaltycki.pl)

Poseł PiS Kacper Płażyński ostro krytykuje władze Gdańska, twierdząc, że są nieudolne i zajmują się politykowaniem zamiast pracą na rzecz mieszkańców. Uwaga posła odnosi się do otwarcia Kunsztu Wodnego w Gdańsku, które nastąpiło dopiero pięć lat po terminie, jaki zakładały pierwotne plany.

Dnia 22 września 2023 r. zostanie otwarta nowa siedziba Instytutu Kultury Miejskiej w Kunszcie Wodnym przy Targu Rakowym. Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, serdecznie zaprasza wszystkich do odwiedzenia obiektu, zwłaszcza mieszkańców, którzy czekali na ten moment od jesieni 2018 r.

Prezydent Dulkiewicz wyjaśnia, że odkrywanie Kunsztu Wodnego jako nowego miejsca na kulturalnej mapie miasta może stanowić znakomitą rozrywkę. W planach są liczne atrakcje i wydarzenia, które będą tworzone we współpracy z lokalnymi artystami. Natomiast filozofią IKM jest współpraca z mieszkańcami i twórcami, aby dostarczać różnorodnych ofert kulturalnych.

Poseł Kacper Płażyński krytykuje opóźnienie otwarcia obiektu oraz zarzuca władzom Gdańska brak kompetencji. Twierdzi, że IKM nie spełnia oczekiwań mieszkańców i jest zbyt skoncentrowane na ideologii i propagandzie, a nie na kulturze.

Ponadto poseł Płażyński zaznaczył, że otwarcie Kunsztu Wodnego nie rozstrzyga kwestii wątpliwej wyceny nieruchomości ani przekazania miejskiej działki pod inwestycję. Z tego względu wspomina też o trwającym śledztwie prokuratury i oczekiwaniach na wyniki ustaleń w tej sprawie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Włoskie F-35 na misji Air Policing w Polsce w celu wzmocnienia wschodniej flanki NATO (dziennikbaltycki.pl)

Droga do Morskiego Oka z nową nawierzchnią jest już otwarta dla ruchu (zakopane.naszemiasto.pl)