w

Osiedle Wilda przygotowało petycję ws. zatrzymania wycinki 300 drzew przez dewelopera (gloswielkopolski.pl)

Rada Osiedla Wilda w Poznaniu przygotowała petycję, apelując o zatrzymanie planów dewelopera. Firma zamierza wyciąć setki drzew w celu wzniesienia kompleksu hotelowego w południowym klinczu zieleni w Poznaniu. Warto dodać, że jest to obszar sąsiadujący z terenem ekologicznym „Dębina”.

Planowany hotel miałby stanąć na obszarze klina zieleni w okolicy ul. Dolna Wilda w Poznaniu. Projekt obejmuje dwa budynki na około 600 łóżek, drogi oraz miejsca parkingowe. Petycję skierowano do Wydziału Klimatu i Środowiska Urzędu Miasta Poznania, aby podjęto decyzję o odmowie wydania zezwolenia na realizację tego przedsięwzięcia w takich warunkach środowiskowych.

Rada Osiedla Wilda argumentuje, że budowa kompleksu hotelowego wiązałaby się z koniecznością wycięcia około 300 drzew oraz zniszczeniem siedlisk ptaków, w tym 19 gatunków objętych ścisłą ochroną. Co więcej, oznaczałoby to również eksterminację dzikiej przyrody na obszarze, który pełni funkcję „zielonych płuc” Wildy, Dębca i Poznania.

Zamierzone działania planowane przez dewelopera stanowią rażące naruszenie południowego klina zieleni w mieście. Odgrywa on kluczową rolę w napowietrzaniu śródmieścia, a do tego odgrywa ważną rolę w błękitno-zielonej infrastrukturze Poznania. Poza tym, obszar ten jest także istotnym elementem historycznego dziedzictwa Wildy i Dębca.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

3 komentarze

Zmarł Łukasz „Demon” Motyka (42 lata) – YouTuber znany ze spożywania mega ostrego jedzenia (i.pl)

Ochroniarz z gotówką napadnięty w centrum Poznania. Oddał strzały w kierunku sprawców, którzy uciekli (www.rmf24.pl)