w

Olbrzymie korki z powodu opóźnienia prac nad Węzłem Karwiny. Mieszkańcy Gdyni pokonują trasę na piechotę (dziennikbaltycki.pl)

Mieszkańcy Gdyni są oburzeni skandalicznym opóźnieniem realizacji projektu Węzła Karwiny. Powodem jest fakt, że ten poślizg czasowy powoduje obecnie gigantyczne korki i utrudnienia w ruchu drogowym. Ludzie z Dąbrowy, Karwin i Wielkiego Kacka muszą przechodzić tę trasę pieszo, marnując trzy godziny na dystans, który wcześniej można było pokonać w 30 minut.

Opinie negatywne pojawiają się nie tylko wśród mieszkańców, ale także wśród użytkowników w mediach społecznościowych. Mieszkańcy opisują sytuacje, w których dzieci spóźniają się do szkoły, a dorośli muszą korzystać z komunikacji miejskiej i pokonywać trasę pieszo z powodu ekstremalnie długich korków.

Co więcej, kierowcy trolejbusów, widząc takie sytuacje, zatrzymują się między przystankami, pomimo że jest to niezgodne z przepisami.

Lokalni mieszkańcy są zaniepokojeni tym, że tylko część nowych buspasów jest dostępna dla ruchu. Takie rozwiązanie tylko prowadzi do dodatkowych problemów. System informacji dla pasażerów komunikacji miejskiej informuje, że utrudnienia potrwają do 1 października, choć pierwotna data zakończenia robót zaplanowana jest na 28 września.

Projekt, który początkowo miał trwać maksymalnie kilka lat, przeciągnął się do niemal dekady. Co więcej, pojawiły się też informacje, że prace mogą zakończyć się dopiero 3 listopada. Wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju Marek Łucyk przeprosił mieszkańców za te niewygodne utrudnienia.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

W Gdańsku zatrzymano cztery osoby w związku z zabójstwem 59-latka (dziennikbaltycki.pl)

Ratownicy TOPR-u przeprowadzili ponad 30 interwencji w ciągu tygodnia (zakopane.naszemiasto.pl)