w

Olbrzymie ceny mieszkań w Krakowie, przekraczające nawet 18 tys. zł za metr kwadratowy (gazetakrakowska.pl)

Ceny nieruchomości w Krakowie osiągnęły rekordowe poziomy, przekraczając 15 tys. zł za metr kwadratowy. Tym sposobem Kraków stał się jednym z najdroższych regionów w Polsce, z wyjątkiem Warszawy. W ciągu ostatnich 12 miesięcy ceny mieszkań w Krakowie wzrosły o 28%. Dane te potwierdził najnowszy raport portalu RynekPierwotny.pl.

Kraków postrzegany jest jako miejscowość, gdzie deweloperzy skupiają się na zaspokajaniu potrzeb zamożnych nabywców. Co więcej, zmiany w strukturze cenowej potwierdzają ten trend, oferując blisko 50% mieszkań z ceną przekraczającą 15 tys. zł za metr kwadratowy.

Najwyższe ceny nieruchomości obejmują dzielnice Stare Miasto i Grzegórzki, gdzie średnia cena przekracza 18 tys. zł za metr kwadratowy. Kolejne lokale z wysokimi cenami dostępne są w Krowodrzy i Zwierzyńcu, gdzie należy zapłacić 17 tys. zł za metr kwadratowy. W innych miejscach nieruchomości są już nieco tańsze. Na przykład w dzielnicy Swoszowice zapłacimy 9 tys. zł za mkw., a w dzielnicy Wzgórza Krzesławickie prawie 10 tys. zł za mkw.

We wrześniu pojawiło się prawie 60 nowych ofert mieszkań na rynku krakowskim, ale sprzedano ponad 700. A to dowodzi, że równowaga popytowo-podażowa nie jest utrzymywana. Dane BIG DATA pokazują spadek dostępności ofert nieruchomości w Krakowie, który trwa już od roku. W ciągu ostatnich 12 miesięcy obniżył się o 56 proc.

Największy wybór nieruchomości dostępny jest w Prądniku Białym i Bronowicach, a najmniejszy w Bieńczycach i Nowej Hucie. Należy zaznaczyć, że dla mieszkańców Krakowa mieszkania dwu- i trzypokojowe są szczególnie atrakcyjne, a metraż nieruchomości ma kluczowe znaczenie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Podsumowanie kampanii społecznej „Ochrońmy Śląsk” w Katowicach (dziennikzachodni.pl)

Prezydent Andrzej Duda wzywa Polaków do udziału w nadchodzących wyborach i referendum (i.pl)