w

Olbrzymi samolot transportowy AN-124 Rusłan lądował na lotnisku w Krzesinach (gloswielkopolski.pl)

Dnia 28 września po godzinie 15:00 na lotnisku w Krzesinach wylądował imponujący AN-124 Rusłan – ogromny samolot transportowy z Ukrainy. Na przybycie kolosa czekała grupa fotografów lotniczych, zwanych spotterami. Niestety żandarmeria zakazała fotografowania, nawet pomimo faktu, że AN-124 Rusłan to maszyna cywilna.

Należy tutaj zaznaczyć, że polskie myśliwce F-16 z Krzesin przygotowują się do udziału w międzynarodowych ćwiczeniach lotniczych NATO Tiger Meet 2023. Manewry odbędą się na początku października we włoskim Gioia Del Colle, a polskie maszyny wracają do uczestnictwa po dwuletniej przerwie.

31 Baza Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu-Krzesinach poinformowała, że An-124, który niedawno przyleciał, jest częścią programu SALIS (Strategic Airlift International Solution). Samolot przewozi sprzęt niezbędny do obsługi F-16. Jego wylot z Krzesin zaplanowano po godzinie 18.00.

Ćwiczenia NATO Tiger Meet 2023 we Włoszech będą gościć na swojej imprezie wojskowej maszyny z różnych państw. Pojawią się Czechy i Węgry z myśliwcami JAS-39C Gripen, Włochy, Niemcy i Austria z Eurofighterami Typhoon, Francja z Rafale M i B, Szwajcaria z F-18, a także Belgia, Grecja, Portugalia, Turcja i Polska, które wystawią samoloty myśliwskie F-16.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Policjanci zatrzymali agresora z maczetą na ulicach Wrocławia (wiadomosci.wp.pl)

Dariusz Matecki ujawnia swoją opinię o referendum i pytaniach referendalnych (gs24.pl)