w

Odpust w Ludźmierzu z okazji Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (zakopane.naszemiasto.pl)

W Ludźmierzu odbyła się wielka uroczystość, którą zorganizowało Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala. Okoliczni mieszkańcy mieli możliwość udziału w znakomitym odpuście z udziałem abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego.

W dzień Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w sanktuarium Ludźmierza, odbył się uroczysty odpust. Tradycyjnie, górale z Podtatrza zgromadzili się w sanktuarium na mszy świętej. Tegoroczna suma odpustowa była celebrowana przez metropolitę krakowskiego, abp. Marka Jędraszewskiego. Podczas nabożeństwa wierni wspominali koronację figury Matki Bożej, której 60 lat temu dokonali kard. Wyszyński i bp. Wojtyła, modląc się o niebiańską pomoc w obliczu współczesnych zagrożeń.

Podczas homilii abp. Marek Jędraszewski przypomniał o koronacji figury Matki Bożej Ludźmierskiej sprzed 60 lat, uwzględniając prorocze słowa kard. Wyszyńskiego. Zaznaczył także długą drogę bp. Karola Wojtyły, który w późniejszym czasie został papieżem.

Arcybiskup przywołał słowa kard. Wyszyńskiego dotyczące praw człowieka, zaznaczając ich aktualność w kontekście rewolucji neomarksistowskiej i gender ideologii. Wskazał na potrzebę prawdy, wolności i miłości oraz skrytykował zamach na te wartości, włączając ataki na religię w szkołach.

Abp. Jędraszewski odniósł się do „zamachu na prawdę o grzechu” i wspomniał o raporcie ONZ na temat prześladowań religijnych. Wyraził również opinię, że Kościół powinien polegać na Duchu Świętym i podkreślił rolę Maryi i św. Maksymiliana Kolbego w przekazywaniu prawdy i miłości.

Arcybiskup Jędraszewski wskazywał na prawa do miłości, prawdy i sprawiedliwości w obliczu politycznych manipulacji. Przywołał również Bitwę Warszawską i modlitwę do Matki Bożej. Liturgię zakończyły życzenia dla abp. Marka Jędraszewskiego i jubilatów złożone przez ks. Macieja Ścibora.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

W Katowicach powstaje mural Zbigniewa Wodeckiego. Malowidło można podziwiać przy ul. Tylnej Mariackiej (dziennikzachodni.pl)

Jak wyglądają ceny paliw na pomorskich stacjach benzynowych? (dziennikbaltycki.pl)