w

Od nowego roku mieszkańcy Zakopanego mogą korzystać z darmowych przejazdów autobusami kosztem turystów (zakopane.naszemiasto.pl)

Szykuje się spora ulga dla mieszkańców Zakopanego w korzystaniu z komunikacji miejskiej. Od nowego roku mieszkańcy, uczniowie oraz osoby powyżej 70. roku życia będą korzystać z darmowych przejazdów autobusami. Dzięki tym zmianom będą dostępne ulgi dla posiadaczy Zakopiańskiej Karty Mieszkańca oraz uczniów szkół na terenie miasta, niezależnie od ich miejsca zamieszkania. Z kolei turyści będą płacić wyższe ceny za bilety.

Wszyscy posiadacze Zakopiańskiej Karty Mieszkańca oraz uczniowie szkół na terenie Zakopanego (do lat 21) będą uprawnieni do bezpłatnych przejazdów autobusami miejskimi. Zarówno legitymacja szkolna, jak i karta mieszkańca uprawniają do darmowych przejazdów przez większość roku, obejmując okres wakacyjny.

Burmistrz Zakopanego, Leszek Dorula, podkreśla, że darmowa komunikacja powinna zwiększyć korzystanie z transportu publicznego, szczególnie przez młodzież. Dzięki temu w mieście będzie czystsze powietrze. Ponadto, taki rozwój komunikacji miejskiej ma też zmniejszyć liczbę uczniów, których do szkoły przywożą rodzice.

Wprowadzone ulgi obejmują także turytów-seniorów, szczególnie osoby powyżej 70. roku życia. Będą mogli korzystać z darmowej komunikacji miejskiej w Zakopanem, niezależnie od miejsca stałego zamieszkania.

Aczkolwiek w kwestii pozostałych turystów nowy cennik biletów autobusowych wprowadzi wyższe opłaty za przejazd. Cena biletu wzrośnie o 1 zł, żądając 4 zł za jeden przejazd. Takie rozwiązanie ma zrekompensować miastu wprowadzone ulgi dla mieszkańców.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

3 komentarze

Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał zabójcę 84-latki na 25 lat więzienia (www.trojmiasto.pl)

CBA w Katowicach dokonało zatrzymań pod zarzutem łapówkarstwa. Aresztowano byłego posła na Sejm RP (dziennikzachodni.pl)