w

Ochrona drogerii w Nowym Targu złapała dwie nastolatki na kradzieży kosmetyków (zakopane.naszemiasto.pl)

Dnia 27 lipca jednej z drogerii w Nowym Targu dwie nieletnie dziewczyny zostały zatrzymane z powodu kradzieży kosmetyków. Ochroniarze przekazali złodziejki funkcjonariuszom policji. Teraz, ze względu na swój wiek, czeka ich wizyta w sądzie rodzinnym.

Pracownicy ochrony powiadomili policję o incydencie, który miał miejsce w zeszły czwartek o godzinie 19:00 w drogerii w Nowym Targu. Po przyjeździe na wezwanie funkcjonariusze zastali dwie 13-letnie dziewczyny pod bacznym okiem ochroniarza. Okazało się, że dziewczyny zostały przyłapane na kradzieży.

13-latki ukradły kosmetyki o łącznej wartości około 660 złotych

Nastolatki schowały do plecaka kosmetyki, takie jak perfumy, błyszczyki i żele pod prysznic, a następnie wyszły z drogerii, nie uiszczając zapłaty za towar. Pracownik ochrony namierzył dziewczyny i szybko je zatrzymał, a kamery monitoringu uwieczniły całe zajście. Skradzione kosmetyki zostały wycenione na ponad 660 złotych.

Po zatrzymaniu 13-letnie złodziejki nie potrafiły uzasadnić swojego czynu. A z uwagi na fakt, że podejrzane są w wieku 13 lat, sprawa zostanie przekazana do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Nowym Targu.

Osoby między 13 a 17 rokiem życia odpowiadają za swoje czyny przed sądem rodzinnym. Natomiast osoby po ukończeniu 17 lat traktowane są jak dorośli. Wobec nieletnich sąd rodzinny może zastosować różne środki wychowawcze, lecznicze i poprawcze, zgodnie z nowymi przepisami.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Grupa NDI realizuje kolejną inwestycję w Porcie Gdynia. Projekt o wartości ponad 80 mln złotych (dziennikbaltycki.pl)

Plan przyłączenia katowickich dzielnic do Mikołowa. Fundacja Arka Noego i mieszkańcy chcą referendum (dziennikzachodni.pl)