w

Obywatele Tunezji zatrzymani w Gdańsku za nielegalne pokazy węży dusicieli (dziennikbaltycki.pl)

Zeszłej soboty na ulicach Gdańska policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o nielegalne pokazy węży dusicieli. Obaj mężczyźni są obywatelami Tunezji. Jednak teraz, z powodu uprawiania nielegalnych praktyk, napotkali poważne problemy z polskim prawem. Jeden z showmanów otrzymał mandat. Natomiast drugiego, który prezentował pytona i boa na ul. Długiej, czeka wizyta na sali sądowej.

Jak informują funkcjonariusze Straży Miejskiej, do zdarzenia doszło dnia 5 sierpnia na ul. Długiej w Gdańsku, gdzie odbył się kontrowersyjny pokaz z udziałem węży. Obywatele Tunezji prezentowali węże na ulicy bez zabezpieczeń, w tym takie gatunki jak pyton i boa. Prawda jest taka, że niecodzienną atrakcją zaciekawili się nie tylko mieszkańcy i turyści, którzy z podziwem obserwowali pokazy. Ze względu na monitoring miejski, cała atrakcja odbyła się również na oczach funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

Tunezyjczycy naruszyli cztery różne ustawy

Skierowano zgłoszenie na policję, która na miejsce zdarzenia wysłała radiowóz. W trakcie wyjaśniania zaistniałej sytuacji mundurowi doszli do wniosku, że zachowanie Tunezyjczyków narusza cztery różne ustawy, w tym te dotyczące ochrony zwierząt i przyrody. Obaj mężczyźni otrzymali wezwanie na komisariat w Śródmieściu, gdzie w czasie przesłuchania usłyszeli zarzuty. Podejrzani są w wieku 39 i 41 lat, a ich przesłuchania odbyły się we wtorek.

Za swoje postępowanie jeden z obcokrajowców został ukarany mandatem, natomiast drugi oczekuje na proces sądowy. Podejrzanemu grozi nie tylko kara finansowa, ale także ryzyko utraty węży. Jak na tę chwilę obywatel Tunezji nie rozstał się jeszcze ze swoimi pupilami.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Fundacja Wolności apeluje do wojewody w sprawie zagospodarowania pod stadion żużlowy (kurierlubelski.pl)

ORP Iskra powrócił do gdyńskiego portu. Rejs nawigacyjno-szkoleniowy dobiegł końca (dziennikbaltycki.pl)