w

Nowy rekord w historii Lublina! Miasto odwiedziło w tym roku ponad milion turystów (biznes.interia.pl)

W 2023 roku Lublin po raz pierwszy w historii odnotował na swoim koncie ponad milion turystów, w tym także obcokrajowców m.in. z Niemiec i Wielkiej Brytanii. Wygląda na to, że miasto staje się coraz bardziej popularnym miejscem na krótkie wypady, nie tylko w sezonie letnim.

Lublin, określany jako „stolica wschodniej Polski”, świętuje w tym roku swój wielki sukces, jakim jest milion turystów, którzy przybyli tu z wizytą zarówno z kraju, jak i zagranicy. Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji, oznajmiła, że już same wyniki są bardzo zadowalające, a ponadto można też dostrzec potencjał do dalszego wzrostu napływu turystów.

Wakacyjny okres od lipca do września przyciągnął do Lublina prawie 570 tys. turystów, z czego ponad 430 tys. stanowili mieszkańcy Polski, głównie z obszarów takich jak województwo lubelskie, mazowieckie, małopolskie i śląskie. Liczba zagranicznych turystów wzrosła trzynastokrotnie, osiągając ponad 130 tys. – najwięcej z Niemiec, Izraela i Wielkiej Brytanii.

Do tego rekordowego wyniku przyczyniło się wiele czynników, w tym wydarzenia kulturalne, działania promocyjne i ulepszona dostępność komunikacyjna.

Warto zaznaczyć, że większość turystów zatrzymuje się w Lublinie na noc, zapewniając przychody lokalnym hotelom i pensjonatom. Dane wskazują, że połowa przyjezdnych spędza w mieście około 2-4 nocy.

Cały obszar metropolitalny Lublina odwiedziło w sezonie turystycznym 800 tys. osób z kraju i zagranicy. Jest to dwukrotny wzrost w porównaniu z 2022 r.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

4 komentarze

Alpaki odwiedziły seniorów w Zielonej Górze. Zwierzęta pojawiły się w dwóch domach opieki (gazetalubuska.pl)

Żołnierze świętowali 48. rocznicę utworzenia elitarnej jednostki Formoza w Gdyni (dziennikbaltycki.pl)