w

Nowy poseł Lewicy Łukasz Litewka oświadczył, że nie poprze działań partii dotyczących liberalizacji aborcji (i.pl)

W ostatnich dniach deklaracja posła Łukasza Litewki wywołała znaczne kontrowersje wśród internautów. Nowy poseł Lewicy publicznie ogłosił, że nie ma zamiaru popierać postulatów partii, które związane są z przeprowadzaniem aborcji.

Łukasz Litewka zaznaczył swoją pozycję na mapie politycznej po zwycięstwie w okręgu nr 32 podczas październikowych wyborów do Sejmu. Litewka zdobył mandat poselski z wynikiem prawie dwukrotnie lepszym niż lider Lewicy, Włodzimierz Czarzasty. A jego ostatnie oświadczenie wywołało szerokie poruszenie wśród licznych obywateli Polski.

W wywiadzie poseł elekt Litewka wyraził sprzeczne stanowisko wobec postulatu Lewicy dotyczącego legalizacji aborcji do 12. tygodnia ciąży. Stwierdził, że popiera jedynie aborcję w uzasadnionych przypadkach, takich jak zagrożenie życia lub zdrowia kobiety. Ponadto, wyraźnie podkreślił, że przyszłe matki nie powinny obawiać się zajścia w ciążę.

Kwestię stanowiska Łukasza Litewki w tej sprawie skomentowała inna posłanka Lewicy, Katarzyna Kotula. Według niej nowy kolega z klubu może nie być wystarczająco zaznajomiony z działaniami posłanek Lewicy. Kotula oznajmiła, że partia aktywnie działa na rzecz praw reprodukcyjnych poprzez działalność Parlamentarnego Zespołu Praw Reprodukcyjnych, którego była inicjatorką i przewodniczącą.

Kotula zaznaczyła, że aborcja w Polsce pozostaje istotną kwestią, ponieważ wiąże się z realnymi zagrożeniami dla życia kobiet.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Burmistrz Wrześni zatrzymany przez CBA. Zaproponował przedsiębiorcy 200 tys. zł łapówki (i.pl)

Patryk Jaki: Donald Tusk ma tylko jeden plan do zrealizowania – „Zemsta plus” (i.pl)