w

Nowe budynki mieszkalne powstaną w pobliżu Magnolia Park we Wrocławiu (investmap.pl)

Jeden z czołowych deweloperów w Polsce, firma Develia S.A., planuje nową inwestycję w stolicy Dolnego Śląska. Projekt ten ma znaleźć się na wolnej działce w pobliżu centrum handlowego Magnolia Park.

Dnia 29 grudnia 2023 r. inwestor otrzymał zielone światło na budowę dwóch wielorodzinnych budynków mieszkalnych z dwukondygnacyjnymi garażami podziemnymi. Lokalizacja inwestycji to ulica Legnicka 51a.

Nowy kompleks mieszkaniowy nosi nazwę handlową „Legnicka Vita”. W ramach projektu Develia zapowiada 290 mieszkań z balkonami. Natomiast parter budynków będzie przeznaczony na lokale usługowe.

Osiedle przy ul. Legnickiej 52a, blisko Magnolia Park, obejmie dwa wysokie budynki o 16 i 18 kondygnacjach naziemnych. Dla kierowców przewidziany jest garaż podziemny z platformami i tradycyjnymi miejscami postojowymi, a także kilkanaście miejsc naziemnych, w tym sześć dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami.

Na terenie osiedla pojawią się także plac zabaw, elementy małej architektury i miejsca dla rowerów.

Develia nabyła prawo własności nieruchomości przy ul. Legnickiej 5 maja 2023 r. Cena transakcji wyniosła 35 mln zł netto, co daje 43 mln zł brutto.

Niemniej jednak pojawiają się pytania, czy miejsce pod wzniesienie tych budynków jest adekwatne. Warto zaznaczyć, że na tym obszarze panuje intensywny ruch samochodowy i często tworzą się korki, zwłaszcza przy wyjeździe z parkingu przed Magnolia Park.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jest decyzja posłów o utworzeniu Komisji Śledczej ds. Pegasusa (wiadomosci.wp.pl)

Matka bliźniąt zmarła po leku podanym przez pielęgniarkę. Poznański sąd wydał wyrok (gloswielkopolski.pl)