w

Nowa animacja przedstawiająca życie przedwojenne w Gdańsku (www.whitemad.pl)

Gdańsk to miasto o długiej i bogatej historii, które doświadczyło wielu brutalnych momentów podczas II wojny światowej. W związku z tematyką stworzono nową animację, która pozwala na lepsze poznanie przedwojennego życia w Gdańsku, uwzględniając też bogatą architekturę, kulturę i zwyczaje miejskie.

Nowy film animowany przedstawia przestrzeń Gdańska do 1945 roku. Aczkolwiek, wyjątkiem jest tutaj gmach Wielkiej Synagogi, zburzony przez nazistów w 1939 roku. Z tego względu obiekt został zwizualizowany na potrzeby projektu.

Projekt pozwala na kompleksową dokumentację historyczną, łącząc materiały z różnych okresów – od XIX wieku do II wojny światowej. Rekonstrukcja dotyczy obszarów, na których dzisiaj mieszczą się ulice tj. Wały Piastowskie, Podwale Grodzkie, Hucisko, Wały Jagiellońskie i Okopowa.

Rekonstrukcja przestrzeni Śródmieścia Gdańska została wykonana na zlecenie Miasta Gdańska przez Pawła Mrozka, wykorzystując m.in. program Twinmotion.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Niewielka miejscowość o nazwie Lublin w stanie Wisconsin, USA (radio.lublin.pl)

KWW Konfederaci Bezpartyjni Polska Jest Jedna Dla Pomorza ogłosili kandydatów do Rady Miasta Gdyni (dziennikbaltycki.pl)