w

Nocna akcja strażaków w zadymionej kamienicy w Jaworze. Nietypowe źródło dymu zlokalizowano kamerą termowizyjną (gazetawroclawska.pl)

W nocy mieszkańcy kamienicy przy ul. Chrobrego w Jaworze zostali ewakuowani ze swoich mieszkań. Powodem ewakuacji był dym z restauracji, który przedostał się na klatkę schodową, a stamtąd do mieszkań. W celu zlokalizowania źródła dymu strażacy musieli użyć kamery termowizyjnej. Warto zaznaczyć, że odkrycie przyczyny zdarzenia okazało się dość nietypowe.

W godzinach nocnych strażacy z Jawora otrzymali zgłoszenie o pożarze kamienicy przy ul. Chrobrego. Strażaków zawiadomił jeden z mieszkańców, który zaniepokoił się gęstym dymem unoszącym się na klatce schodowej i w jego mieszkaniu.

Po przyjeździe strażaków okazało się, że dym wydobywa się z restauracji. Ze względu na zamknięte drzwi nie można było ustalić dokładnego źródła pożaru. W związku z tym mieszkańcy budynku zostali ewakuowani, a strażacy podjęli odpowiednie działania. Po zastosowaniu kamery termowizyjnej odkryto, że źródłem problemu była paląca się wytłaczanka na jajka, która znajdowała się w lodówce.

Jak relacjonuje kpt. Krzysztof Napierała z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze, strażacy, w pełnym wyposażeniu, chroniącym również drogi oddechowe, a także z linią wodną, weszli do wnętrza restauracji, aby zlokalizować źródło pożaru. Pomimo braku widocznych oznak ognia i znacznego zadymienia udało się odnaleźć źródło pożaru przy użyciu kamery termowizyjnej. Przyczyną okazała się lodówka oraz wytłaczanka na jajka.

Strażacy skutecznie ugasili pożar, przewietrzyli lokal i dokładnie sprawdzili miejsce zdarzenia. Następnie zakomunikowali, że mieszkańcy mogą bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Mieszkańcy Krakowa masowo sprzeciwiają się „strefie czystego transportu” (nieoddamymiasta.pl)

Kristoffer Velde z Lecha Poznań uciekał przed kibicami Wisły Kraków (gloswielkopolski.pl)