w

Niesamowity koncert dla miłośników rapu na Stadionie Śląskim: Jimek&Goście – Historia polskiego hip-hopu (dziennikzachodni.pl)

W Chorzowie odbyło się wielkie święto rapu, jakim był koncert Jimek&Goście – Historia Polskiego hip-hopu na Stadionie Śląskim. Na ogromnej scenie w Kotle Czarownic pojawiły się najważniejsze postacie polskiej sceny rapowej. Oprócz legend, takich jak Paktofonika, Pezet, O.S.T.R., Molesta, Kaliber 44 i Fisz oraz Sistars, wystąpili też przedstawiciele nowej fali, np. Young Leosia, Otsochodzi, Szczyl i Zdechły Osa.

Wydarzenie to było długo oczekiwane przez fanów polskiego hip-hopu, podczas którego legendarne postaci i nowa fala raperów wystąpili razem na jednej scenie. Ponadto, dodatkowym atutem tego spektaklu była Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia pod batutą Radzimira Dębskiego – Jimka.

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie pojawiły się ikony sceny rapowej, takie jak Fisz, Grammatik, Kaliber 44, Molesta, Mor W.A., O.S.T.R., Onar, Paktofonika, Pezet, Płomień 81, Tede, czy Wzgórze Ya-Pa 3. Razem z weteranami na scenie zagrała także młodsza generacja, która zyskała popularność w ostatnich latach. Tę grupę zasilali Otsochodzi, Szczyl, Young Leosia & Bambi oraz Zdechły Osa.

Impreza rozpoczęła się o godz. 12.00, kiedy otwarto specjalną strefę gastronomiczną z foodtruckami. Natomiast o godz. 18.00 swoje bramy otworzył Stadion Śląski, gdzie o godz. 20.00 rozpoczęło się ponad trzygodzinne show, przyciągając dziesiątki tysięcy fanów hip-hopu z całej Polski do Kotła Czarownic.

Koncert w Chorzowie był kontynuacją wydarzenia, które odbyło się w czerwcu 2022 roku na warszawskim lotnisku Bemowo. Wcześniejsza impreza przyciągnęła 25 tys. widzów.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Niecodzienna kolizja w centrum Zakopanego: Trzy osoby ranne, przewrócona dorożka i galopujący koń (wiadomosci.wp.pl)

Młody kierowca wjechał w zaparkowane samochody. Tłumaczył się policji, że testował nową Kię GT (gazetakrakowska.pl)