w

Niedosłysząca seniorka sprzedawała dzierganą odzież w Katowicach. „Usunęła” ją straż miejska (www.eska.pl)

W ostatnich dniach w centrum Katowic pojawiła się coraz więcej starszych osób, które próbują sobie dorobić. Niektóre z nich sprzedają własnoręcznie dziergane ubrania, takie jak skarpety, czapki czy rękawiczki. 18 grudnia niedosłysząca seniorka sprzedawała taką odzież przy centrum handlowym Supersam. Straż miejska nakazała jej „zwinąć interes”.

Społeczniczka Alicja Dobija opowiedziała najpierw o przypadku z pierwszą seniorką, która sprzedawała odzież 16 grudnia. Zamierzała zebrać pieniądze na świąteczny wyjazd do rodziny. Pomoc starszej pani zaoferował sosnowiecki radny Łukasz Litewka. Tylko że kolejnego dnia seniorka już się nie pojawiła.

18 grudnia, na tym samym obszarze, gdzie wcześniej sprzedawała pierwsza seniorka, pojawiła się inna starsza kobieta. Starsza pani, która cierpi z powodu problemów słuchowych, również próbowała sprzedać dzierganą odzież. Alicja Dobija oznajmiła, że starsza pani chciała zarobić sobie na podstawowe potrzeby z powodu chudej emerytury.

W sprawie interweniowała straż miejska, twierdząc, że seniorka nielegalnie handlowała swoim towarem. Rzeczniczka straży miejskiej potwierdziła, że funkcjonariusze zajęli się sprawą, ale nie podała szczegółów dotyczących kar prawnych. Jej zdaniem w okresie świątecznym wzrasta empatia dla seniorów, ale straż miejska musi reagować na łamanie prawa.

Internauci są bardzo niezadowoleni z interwencji wobec starszych osób próbujących zarobić na życie. Nie dość, że osoby te mają liche emerytury i muszą decydować się na dodatkowy zarobek, to jeszcze są gnębione przez straż miejską. Dodają, że funkcjonariusze unikają interwencji z pijakami i awanturnikami, ale do „usunięcia” osób starszych są pierwsi w kolejce.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

21 komentarzy

  1. Kurwy jebane a tymi śmieciami w Katowickiej i obok co wiecznie chleją i się przypierdalają do ludzi nie umiecie się zająć? Albo ćpunami co zostawiają igły? Albo kurwa czymkolwiek co stwarza zagrożenie? Nie, lepiej iść na łatwy cel. Kurwy bez honoru. Tacy jakby mogli to by ją jeszcze spałowali. Tfu na was Straż Miejska w Katowicachh

„Sylwester Marzeń z Dwójką” w Zakopanem. TVP przedstawia tegorocznych artystów (zakopane.naszemiasto.pl)

Kraków zamierza nabyć 90 tramwajów niskopodłogowych (gazetakrakowska.pl)