w

Kierowcy ciężarówek nie przejmują się łamaniem przepisów na gdańskich drogach. Policjanci mają pełne ręce roboty (dziennikbaltycki.pl)

W trakcie inspekcji drogowych, które przeprowadzane są w różnych regionach kraju, inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego wykryli poważne naruszenia. Wiążą się one z wagą pojazdu i czasem, i dotyczą licznych pojazdów ciężarowych. Niektóre ciężarówki znacząco przekraczały zarówno dopuszczalny tonaż, jak i czas jazdy. Ponadto, zanotowano również brak wymaganych badań technicznych oraz nieprawidłowe wyposażenie.

W okresie między 26 a 28 lipca funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gdańsku zatrzymali pięć pojazdów ciężarowych, które były zbyt ciężkie. Waga skontrolowanych ciężarówek mieściła się w zakresie od 53 do 69 ton.

Jakie przepisy łamią kierowcy ciężarówek?

W jednym przypadku ujawniono także transport materiałów niebezpiecznych bez odpowiednich wymogów ADR. Transport odbywał się bez wymaganego oznakowania, odpowiedniego wyposażenia ochronnego oraz przeciwpożarowego.

Co więcej, w dwóch innych przypadkach inspekcje w regionie Pomorskim wykazały liczne naruszenia w zakresie czasu pracy. Jeden z kierowców przekroczył dopuszczalny dzienny czas prowadzenia pojazdu o ponad siedem godzin. Oznacza to, że dwukrotnie przekroczył maksymalny czas jazdy bez przerwy, a codzienny odpoczynek skrócił dziesięciokrotnie.

Policjanci zatrzymali też kierowcę, który przekroczył dzienny czas prowadzenia pojazdu pięciokrotnie, przekraczając go o ponad 27 godzin! A do tego o jedenaście razy przekroczył maksymalny czas jazdy bez przerwy (w tym raz o dziewięć godzin). Mało tego, jedenaście razy skrócił codzienny odpoczynek (w tym o ponad siedem godzin), a przekroczenie maksymalnego dwutygodniowego okresu prowadzenia pojazdu wyniosło ponad dziewięć godzin.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Nadciąga wielka parada żonglerów w Lublinie! Sobotnie wydarzenie może spowodować utrudnienia w ruchu (kurierlubelski.pl)

Mężczyzna w Kościerzynie w okrutny sposób zabił dwa małe koty. Zwierzęta zostały zadeptane (dziennikbaltycki.pl)