w

Na osiedlach pojawią się domki dla bezdomnych kotów w ramach programu „Zadbajmy o zwierzęta” (kurierlubelski.pl)

W najbliższych tygodniach na terenie spółdzielni mieszkaniowych w Lublinie pojawią się nowe schronienia dla kotów żyjących na wolności. W każdym z tych schronień będzie dostępnych sześć miejsc dla miauczących futrzaków.

Projekt „Zadbajmy o zwierzęta” zakupił 12 nowych domków dla kotów, które zapewnią im ochronę przed zimnem, wiatrem i opadami. Te małe mieszkanka są ocieplone styropianem i każde z nich może pomieścić sześć kotów.

Zima bywa trudnym okresem dla kotów żyjących na wolności. Jednak dzięki inicjatywom takim jak zakup drewnianych schronień, które rozmieszczane są na osiedlach mieszkaniowych, zwierzęta mogą przetrwać chłodne dni. Ważne jest jednak, aby wybór lokalizacji tych domków był przemyślany i konsultowany z mieszkańcami. Opiekunowie zwierząt przypominają, że koty wolno żyjące również zasługują na opiekę i troskę.

Domki zostaną przekazane administratorom nieruchomości, którzy zgłosili zapotrzebowanie do ratusza. Schronienia pojawią się na terenach zarządzanych przez różne instytucje.

Według szacunków na terenie Lublina żyje około dwóch tysięcy wolnych kotów. Zwierzęta te odgrywają ważną rolę w miejskim ekosystemie, zwłaszcza w zwalczaniu populacji gryzoni. Osoby zarządzające osiedlami, które jeszcze nie zgłosiły zapotrzebowania na schronienia, zachęcane są do uchylenia okienek w piwnicach, aby zapewnić kotom schronienie przed zimnem.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Policjanci w Zielonej Górze aresztowali 30-latka podejrzanego o co najmniej 40 przestępstw (gazetalubuska.pl)

Odkryto ludzkie szczątki podczas prac przy Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni (dziennikbaltycki.pl)