w

SuperSuper

Monika Skrobiewska z Dolnego Śląska została dziewicą konsekrowaną (gazetawroclawska.pl)

Monika Skrobiewska z Legnicy została konsekrowana na dziewicę konsekrowaną przez biskupa legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego. Uroczystości odbyły się w katedrze pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Legnicy. Podczas ceremonii bp Andrzej Siemieniewski dokonał modlitwy konsekracyjnej, a następnie nałożył obrączkę i przekazał Liturgię Godzin.

Mieszkańcy Legnicy, którzy znają Monikę Skrobiewską ze Stowarzyszenia od Serca „Faustynka”, 7 października mogli uczestniczyć w jej ceremonii konsekracyjnej w katedrze pw. św. Apostołów Piotra i Pawła. Podczas uroczystości biskup legnicki Andrzej Siemieniewski konsekrował Monikę Skrobiewską na dziewicę konsekrowaną.

Stan dziewicy konsekrowanej, będący jedną z form życia konsekrowanego, symbolizuje miłość Kościoła do Chrystusa i obraz przyszłego życia. Dziewice konsekrowane przyrzekają życie w czystości, kierując się miłością do Chrystusa i służbą bliźniemu. Codziennie modlą się, odmawiając Liturgię Godzin, łącząc swój głos z głosem Kościoła w dążeniu do zbawienia świata.

Kandydatki na dziewice konsekrowane, spełniające określone warunki, mogą prosić Biskupa Diecezjalnego o konsekrację. Podejmując taką decyzję, zobowiązują się do życia w czystości i służbie Kościołowi i bliźniemu, oddając się modlitwie, pokucie i dziełom miłosierdzia. Jest to szczególny stan, który ukazuje oddanie Bogu i społeczności kościelnej.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

263 komentarze

  1. Jeżeli to była jej samodzielna decyzja a nie wpojona wychowaniem i wymuszona poprzez środowisko… to nic mi do tego… Jednak z całym szacunkiem jak widzę tych w sukienkach którzy maja specjalne zniżki w każdym burdelu… to jakoś nie potrafię podejść poważnie do tematu i z szacunkiem do odmienności. Zniesienie celibatu uwolniło by wielu ukrytych degeratow… Ci zdrowsi chodzą do agencji… Ci chorzy wykorzystują dzieci

  2. Brawo dla tej Pani 👏👌
    I nie rozumiem dlaczego jest tak wyśmiewana głównie przez kobiety🤔 chociaż jedno spostrzeżenie mi się nasuwa… Zazdrościcie i w dodatku ubliżacie kobiecie i jej rodzicą 🤮Rodzice powinni być dumni z córki że się nie ku… 👌Zapewne większość komentujących dziewictwo straciło przed 16rokiem życia🤷 W dodatku odrazu cała szkoła wiedziała i ją miała. I to nie jest powód do dumy‼️a w szkole wołano na takie “szon”

    Szanujecie się dziewczyny 😎

  3. To jest decyzja człowieka, każdy z nas każdego dnia podejmuje decyzje jak chce żyć, nie które decyzje są krótko terminowe jak np.: hmm zamówię sobie pizzę i będę najedzony i zadowolony a drugie decyzje na całe życie jak właśnie tutaj bohaterka postu oraz wzięcie ślubu czy pójście do seminarium. Nie bardzo rozumiem co tu jest zabawnego z tych decyzji? Czy może ludzie są na takim poziomie rozrywki iż bawi ich to kto jak żyje?🙏😇🤦

  4. Zapomniałam dodać że Ojciec duchowny Krzysztof W. także chciał mnie wkręcić do zakonu, te jego “latka lecą” słyszałam nie raz nie dwa w konfesjonale przy spowiedzi… Nakręcał ile wlezie i pewnego dnia za mocno przekręcił. Głupia byłam, że pierwszy raz do zakonu polazłam w wieku 17 lat, trzy lata później odeszlam. Tyle odwagi nie miała moją bliska koleżanka, która w wieku 22 lat po pierwszych ślubach powiesiła się na klasztornym strychu. Po tych doświadczeniach znów w konfesjonale wkręty spowiednika słyszałam, przelało się jak mydlił mi oczy ukrywając księdza pedofila, który przychodził bo był wysłany przez biskupa Z. Kiernikowskiego do wspólnoty neokatechumenalnej. Przeczuwałam że coś jest nie tak, dzieląc się tym z o. K. W. zostałam oklamywana. Po czasie zaczęłam szperać w Internecie i wyskoczył mi wcześniej nakręcony reportaż z tym księdzem w roli głównej. Zaczęłam o tym mówić wewnątrz KK więc byłam zastraszania, pomawiana do granic mojej emocjonalnej wytrzymałości. O. K. W. wiedząc o.mnie wszystko zaczął manipulować w białych rękawiczkach i odsuwać ludzi KK ode mnie. Mówił mi często, że ludzie wiarę potracą przeze mnie. Uwaga! Ludzie tracą wiarę przez takich jak o. K.W, który naduzywa swojej władzy duchowej jako ojciec duchowny seminarium, a teraz dyrektor myśli chrześcijańskiej. Kiedy wspomniałam o koleżance w zakonie, która się powiesiła usłyszałam: że ” Nie chciała umierać “. Obrzydzał mi Odnowę w Duchu Świętym mówiąc że dużo tam rzeczy podobnych do wrozbiarstwa, odsuwał mnie tym samym od grupy ludzi, którym ufałam. Zakochany w biskupie Z. K. oślepł w racjonalnym myśleniu. Furiat z usmieszkiem i maską ANIOŁA !

Lech Wałęsa opublikował zdjęcie z pobytu w szpitalu, podpisane „Znowu mnie dostali” (i.pl)

W galerii handlowej Posnania pojawił się dym. Przeprowadzono ewakuację całego budynku (gloswielkopolski.pl)