w

Miłośnicy zdjęć niszczą kwitnące krokusy na Jasnych Błoniach (www.polsatnews.pl)

W Szczecinie pojawiły się pierwsze oznaki wiosny – barwne dywany kwitnących krokusów pokryły trawniki na Jasnych Błoniach. Niestety, wraz z pachnącym kwieciem powrócił również powszechny problem. Oczywiście chodzi o osoby, które, goniąc za idealnym zdjęciem, niszczą delikatne kwiaty. Władze miasta zaznaczają, że ignorancja lub brak świadomości nie są tutaj żadną wymówką. Dlatego za takie zachowanie grozi kara finansowa.

Krokusy na Jasnych Błoniach w Szczecinie przyciągają tłumy ludzi, którzy chętnie podziwiają i fotografują kwitnące rośliny. Faktem jest, że pierwsze krokusy zakwitły jakieś dwa tygodnie temu. Jednak w ostatnich dniach można zaobserwować prawdziwą eksplozję kwiatową.

Niestety, niektóre osoby, żeby w pośpiechu zrobić perfekcyjne ujęcie, naruszają prawo, wchodząc na trawniki i niszcząc rośliny. Za takie zachowanie grozi mandat w wysokości 500-1000 zł. Dobrą wiadomością jest to, że w tym roku liczba kwiatowych wandali nieco się zmniejszyła w stosunku do roku poprzedniego.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Poznańskie Targi Książki – ponad 300 pisarzy i tłumy miłośników literatury (wielkopolskamagazyn.pl)

Filip Kołodziejski zdobył cztery złote medale na MŚ w Zimowym Pływaniu w Tallinnie (gazetalubuska.pl)