w

Filip Kołodziejski zdobył cztery złote medale na MŚ w Zimowym Pływaniu w Tallinnie (gazetalubuska.pl)

W Tallinnie, stolicy Estonii, zgromadzili się zawodnicy z różnych krajów, aby rywalizować w Mistrzostwach Świata w Zimowym Pływaniu 2024. Polska ma tutaj prawdziwe powody do dumy, ponieważ Filip Kołodziejski zdobył aż sześć medali, w tym cztery złote.

Mistrzostwa odbywały się na basenie o długości 25 metrów w Tallinnie, Estonii. Natomiast Filip Kołodziejski, zawodnik z UKS ZSMS Zielona Góra, zakończył tę imprezę z bardzo imponującym dorobkiem. Polak zdobył medale we wszystkich sześciu konkurencjach, w których startował.

Kołodziejski zdobył tytuł mistrza świata na różnych dystansach i stylach, w tym na 25 m stylem motylkowym i 100 m stylem dowolnym, oraz w sztafetach (style: klasyczny i dowolny).

Mistrzostwa odbywały się w trudnych warunkach pogodowych, jednak zawodnicy rywalizowali w standardowych strojach pływackich, z odpowiednim nadzorem ratowników i medyków.

Poza sukcesem na Mistrzostwach Świata osiągnięcia Kołodziejskiego obejmują również pięć medali z Mistrzostw Europy oraz rekord świata w sztafecie 4×50 stylem dowolnym.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Miłośnicy zdjęć niszczą kwitnące krokusy na Jasnych Błoniach (www.polsatnews.pl)

Niewielka miejscowość o nazwie Lublin w stanie Wisconsin, USA (radio.lublin.pl)