w

Mieszkaniec Szczecina stworzył śniegowe postaci – jedne z najpiękniejszych atrakcji zimowych w mieście (szczecin.se.pl)

Stworzenie zimowego bałwana to umiejętność, którą posiada wiele osób, a w szczególności najmłodsi miłośnicy zabawy na białym puchu. Jednakże na węźle przesiadkowym w Szczecinie pojawiło się prawdziwe arcydzieło ze śniegu, które stworzył jeden mieszkańców. Pasażerowie podziwiają dzieła pana Henryka z zachwytem, określając je jako ucztę dla oka.

Na pętli tramwajowej w pobliżu poczekalni powstała niezwykła galeria rzeźb zimowych. Pan Henryk, wspierając żonę w pracy na przystanku, z nudów stworzył kilka wyjątkowych postaci ze śniegu. Urozmaicił okolicę nie tylko tradycyjnymi bałwanami, ale także śniegowym psem, kotem, niedźwiedziem polarnym i przyjaznym duszkiem. Inspirację do stworzenia tych cudnych postaci pan Henryk zaczerpnął z odśnieżania chodników po intensywnej śnieżycy.

Rzeźby wykonane są z dużą dbałością o detale – od oczu i pyszczków, aż po wąsy zwierzątek. Bałwanek ozdobiony jest złotym kapeluszem z napisem „Kocham Szczecin”. Ponadto, stoi pod parasolem, który chroni go przed brzydką pogodą. Autor z dumą opowiada o reakcjach ludzi, w tym także podróżniczki z Argentyny, która powiedziała, że nigdy nie widziała tak pięknej grupki śniegowych postaci.

Rzeźby pana Henryka podziwiają również pasażerowie oczekujący na transport, robiąc sobie pamiątkowe zdjęcia i nie szczędząc pochwał dla autora. Rzeźby zapewne utrzymają się do pierwszej odwilży, która według synoptyków ma nadejść w najbliższym tygodniu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Nie żyje dwóch policjantów, którzy zostali postrzeleni przez Maksymiliana F. we Wrocławiu (wiadomosci.wp.pl)

Lubuskie zakupiło stare szynobusy, których nikt inny nie chciał (gazetalubuska.pl)