w

Mieszkańcy Zielonej Góry doczekali się remontu cuchnącego zbiornika z zieloną wodą i dzikim ptactwem (zielonagora.naszemiasto.pl)

Woda w zbiorniku przy ul. Partyzantów stawała się coraz bardziej zielona i nieprzyjemnie śmierdziała, co przez dłuższy czas niepokoiło mieszkańców. Na początku wydawało się, że miasto nie ma środków na renowację tego miejsca. Jednak w końcu udało się znaleźć fundusze, dzięki którym rozpoczęto prace nad obiektem.

Problem ze zbiornikiem wodny pomiędzy ul. Partyzantów a placem Praw Kobiet zgłoszono jeszcze w okresie letnim. Lokalni mieszkańcy zwrócili się o pomoc do radnego Jacka Budzińskiego, zaniepokojeni zapachem i zieloną wodą. Na początku miasto tłumaczyło, że brakuje funduszy. Jednak we wrześniu sytuacja się pogorszyła, a smród rozprzestrzenił się na większy obszar. Ponadto, w bagnie zaczęły brodzić dzikie ptaki. Ekipa Wodociągów i Kanalizacji oczyściła zbiornik, a przy okazji odkryła, że żyją w nim ryby, które przeniesiono do bardziej odpowiednich miejsc.

Prezydent poinformował, że ruszyły prace modernizacyjne zanieczyszczonego zbiornika. Władze miasta podpisały umowę, a prace naprawcze już ruszyły. Zarząd miasta potwierdził, że zbiornik wróci do swojego pierwotnego stanu, a do tego zostanie przywrócona fontanna. W planach jest również posadzenie nowych roślin w specjalnych pojemnikach.

Wykonawcą zadania jest firma, która miała udział w przebudowie placu Słowiańskiego, a termin realizacji to dwa miesiące od rozpoczęcia prac.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

2 komentarze

Jeziorko Słoneczne zanieczyszczone metalami ciężkimi. Koszt oczyszczenia zbiornika to 3,5 mln zł (gs24.pl)

Trwa obława policyjna po napadzie na bank w Kurowie. Sprawcą prawdopodobnie jest kobieta (kurierlubelski.pl)