w

Miejscowości nadmorskie narzekają na półnagich turystów. Na brak kultury i estetyki skarży się wielu mieszkańców i urlopowiczów (dziennikbaltycki.pl)

Wakacyjna sceneria nadmorskich miejscowości często obfituje w widok nagich lub nieodpowiednio ubranych turystów, co budzi kontrowersje i zaniepokojenie. Władze miast nie zawsze są w stanie skutecznie rozwiązać ten problem.

Zjawisko roznegliżowanych osób na ulicach latem dotyczy wielu nadmorskich miejscowości. Takich turystów nie brakuje, zwłaszcza w upalne dni. Wielu mieszkańców i przyjezdnych jest tym zdegustowanych, ale władze często są bezradne w stosunku do tego problemu.

Mimo wielu zakazów, takich jak spożywanie alkoholu na plaży czy palenie papierosów, walka z tym zjawiskiem jest trudna. Wandalizm i brak kultury także stanowią poważne wyzwania dla miast nadmorskich. Chodzenie po mieście w strojach plażowych budzi zaniepokojenie i jest kwestią kontrowersyjną.

Właściciele restauracji często muszą interweniować w przypadku gości pojawiających się bez koszulek. Jest to problem estetyczny i wpływa na apetyt innych klientów. Niektóre miejsca akceptują luźniejszy strój, ale większość gości ubiera się stosownie.

Opinie o braku odpowiedniego ubioru są podzielone

W niektórych nadmorskich miejscowościach problem z gołymi turystami jest bardziej widoczny przy plaży niż w głębi miasta. Wielu uważa, że starsi turyści są bardziej skłonni do zachowania odpowiedniej kultury. Niektórzy właściciele barów nie widzą w tym problemu, ale inni wprowadzają zakazy.

Inne miasta, takie jak Kołobrzeg, nie borykają się z problemem nadmiernie odważnych strojów na ulicach. Jest to raczej sporadyczne zjawisko i nie stanowi głównego tematu dyskusji. Z kolei Sopot walczy z tym problemem od długiego czasu, ale wyniki są mieszane. Zakazy i apele nie zawsze przynoszą zamierzony skutek, a istota problemu leży gdzieś indziej.

Psychologowie zauważają, że zjawisko to wynika z przyzwolenia na tego typu zachowania oraz z internalizacji stereotypów związanych z płcią. Nagość na ulicach jest częściej obserwowana u mężczyzn, co może być związane z męską dominacją i brakiem przestrzegania zasad.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

6 komentarzy

  1. przestańcie kurwa… nie macie o czym pisać? facetom za gorąco więc ściągają koszulki… ale nie widzicie problemu jak małolatki lub starsze kobiety zapierdalają w stanikach i stringach gdzie widać nie raz za dużo…. poza tym, staniki są dla kobiet….

Kontrowersyjne manewry kierowców na rondzie Grzegórzeckim w Krakowie. Jak omijać korek bez łamania przepisów (gazetakrakowska.pl)

Święto Policji w Gdańsku. Awanse na wyższe stopnie dla funkcjonariuszy i wyróżnienia dla pracowników cywilnych (dziennikbaltycki.pl)