w

Miasteczko Lapońskie w Zielonej Górze. Mikołaj, renifery i wielbłąd Alladyn! (zielonagora.naszemiasto.pl)

Mikołajkowe popołudnie w Zielonej Górze zamieniło okolicę w magiczne Miasteczko Lapońskie, które powstało niedaleko ratusza. Jedną z największych atrakcji były renifery i wielbłąd o imieniu Alladyn. Zwierzęta towarzyszyły białobrodemu Mikołajowi, który zapewnił najmłodszym niezapomniane chwile i całe mnóstwo dobrej zabawy.

Na miejskim deptaku zebrali się liczni mieszkańcy, aby powitać kolejne otwarcie Miasteczka Lapońskiego w Zielonej Górze. W zimowej osadzie można było podziwiać Mikołaja i jego renifery, a także dość nietypowy dodatek w postaci wielbłąda Alladyna.

Andrzej Woźniak, właściciel hodowli reniferów w Mieszkowicach, poinformował, że w jego hodowli znajduje się także 16-letni Rudolf, który jest jego najstarszym reniferem. Zwierzak urodził się w Skandynawii, a do Polski przybył 15 lat temu.

Z kolei wielbłąd Alladyn, pochodzący z mongolskich stepów Baktrian, przybył do Zielonej Góry z okolic Legnicy. Jego gęsta wełna zapewnia mu ochronę nawet w ekstremalnych warunkach, dzięki czemu może funkcjonować nawet w temperaturze -40 stopni. Właściciel, Daniel Puzdrakiewicz z hodowli wielbłądów w Grzymalinie, powiedział, że Alladyn cieszy się dużym zainteresowaniem w Zielonej Górze.

W trakcie wydarzenia najmłodsi z wielką ochotą pstrykali sobie fotki ze Świętym Mikołajem, a przy okazji wrzucali też listy z życzeniami do specjalnej skrzynki. Natomiast najodważniejsze dzieci wyznały swoje marzenia świąteczne, szepcząc o nich prosto do ucha Mikołaja. Po wysłuchaniu gwiazdkowych życzeń Mikołaj zdradził, że najczęstsze prośby dotyczyły zestawów klocków LEGO.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

2 komentarze

  1. Podobno mięso renifera smakuje wysmienicie
    Mięso renifera ma unikalne właściwości – jest jednym z najłatwiej strawnych źródeł białka oraz ma korzystny skład aminokwasów. Ponieważ renifery odżywiają się jagodami, ich mięso jest bogate w przeciwutleniacze i zawiera mało tłuszczu. Dodatkowo, tłuszcz należy do nienasyconych, co jest pożądane dla zdrowej diety.

Nie żyje Maria Majcher z Akademii Sztuki w Szczecinie. Studentka zmarła z powodu poparzeń po eksplozji w pracowni (www.rmf24.pl)

Unikalne znaleziska archeologiczne trafiły do konserwatora w Lublinie (www.poszukiwania.pl)