w

Mentzen odpowiada Petru na zaproszenie do debaty: „Nie chcę ubić z tobą nawet muchy w kiblu” (www.salon24.pl)

W piątek odbył się wiec Konfederacji w Poznaniu, podczas którego Sławomir Mentzen zaprosił na scenę Ryszarda Petru. Lider Konfederacji użył cytatu z filmu „Chłopaki nie płaczą”, stwierdzając, że nie chce prowadzić z nim nawet debaty.

Na wiecu w Poznaniu liderzy Konfederacji, Sławomir Mentzen i Krzysztof Bosak, poruszyli kwestie likwidacji ZUS, reformy systemu podatkowego oraz opieki zdrowotnej. Mentzen potwierdził swoje stanowisko w sprawie likwidacji ZUS, nazywając go „wielką piramidą finansową”.

Ryszard Petru zaproponował liderowi Konfederacji debatę, ale szybko spotkał się z odmową, która okazała się cytatem z filmu „Chłopaki nie płaczą”, mówiąc, „nie chcę ubić z tobą nawet muchy w kiblu”. Ponadto, Mentzen wyraził zdziwienie, że Petru kontynuuje ataki, mimo że umożliwił mu powrót do polityki. Ponadto oskarżył Petru, że ten śledzi go po kraju i nieustannie mówi na jego temat.

Mentzen podkreślił potrzebę zmiany w polskiej polityce, twierdząc, że zapewni ją Konfederacja. Skrytykował też rządy POPiS oraz stan systemów emerytalnego i zdrowotnego. Wskazał również na braki w opiece zdrowotnej, przytaczając sytuację, gdzie pacjentka musiała uderzyć w szybę, aby dostać skierowanie do lekarza specjalisty.

Mentzen kontynuował krytykę, zauważając, że budżet na jedzenie w szpitalach jest niski, a koszty utrzymania przyjezdnych są wyższe niż koszty Polaków. Na jego celowniku znalazł się także system podatkowy w Polsce, który według Mentzena jest najgorszy w Unii Europejskiej, ze względu na różne stawki ryczałtu i różnice w opodatkowaniu różnych zawodów.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

63 komentarze

 1. Wszyscy wzorowo i solidarnie w jesiennych wyborach głosujemy na jedyną uczciwą partię jaką jest PiS ❤️❤️❤️, uczciwość naszym drogowskazem jest❤️❤️, razem wspólnymi siłami zrobimy jeszcze więcej dobrego dla naszej kochanej ojczyzny po wygranych jesiennych wyborach ❤️❤️

  • Marcin Walczak zazwyczaj tak wypowiada się człowiek. Jak idę ulicą to mogę poznać kogoś ze jest człowiekiem. Jak działa we własnym interesie, realizuje rzeczy o których mówi, ma emocje które na niego wpływają. Taka osoba na swój sposób jest szczera i wiem czego się moge spodziewać. Natomiast jak widzę kogoś politykujacego w jakieś sferze biznesu, społecznej, finansowej czy bezpieczeństwa to od razu wiem że nie chce z taką osobą wejść w układ bo będzie ograniczał mi informacje, próbował tworzyć zaufanie a ostatecznie mnie i tak wykorzysta. I jak widać Mentzen ma podobny pogląd na rzeczywistość i wyczuwa w Petru kombinatora.

  • Mark Pupiec XD petru ora konfederacje na każdym kroku, a jedyne co potrafi zrobić ten polglowek memcen to cytowanie filmu. No koleś jest elokwentny w chuj. Jeszcze jego wyborcy:
   Memcen: chcecie konkretów?
   Wyborcy: NIE

   XD przecież ta partia i jej wyborcy to nieśmieszny żart

  • Kamil Masłowski nie zgadzam się z tobą, uważam że twój pogląd jest zły, i nie dostrzegasz pewnych rzeczy. Wiele ludzi ma inne postrzeganie świata. Wolę działać niż ulegle szkalować. Ja dostrzegam konkrety a w szczególności te które są także spisane nie tylko mówione. Jak ich nie dostrzegasz to widocznie nie chcesz. I nie będę cię z tego powodu obrażał ani szkalował. Proszę sobie dalej nienawidzić i tracić czas oraz dzielić społeczeństwo.

  • Mark Pupiec ale ja nie dziele społeczeństwa, po prostu wiem, że konfederacja to partia gorsza niż PiS. I tak. Mówię to na podstawie tego co oni sami mówią i piszą na swoich stronach.

   I tak. Jestem zdania, że kazdy kto głosuje na konfederacje ma zerową wiedzę o ekonomii i o życiu, a poziom empatii jest na poziomie dna.

   Więc probuj dalej być elokwentnym. Konfederacja to zło, nic nie zmieni mojego zdania co do tych zamordystów i podnóżków Rosji.

  • Kamil Masłowski to bądź takiego zdania. Miłego oczerniania, szkalowania i gratuluję zrozumienia działania systemu i czytania ludzi, na pewno z tą wiedzą i umiejętnościami uda ci się być niesamowitym człowiekiem który zmieni wszystko na lepsze szczególnie na Facebooku.

  • Marcin Wes odpowiedź na co? Na debilne pytanie Petru w stylu kiedy likwiduje ZUS? Co jeszcze? Ma znać stawki podatkowe na rok 2043 lub stan produkcji pompek do roweru za 20 lat? Petru nie się jak działa świat, ekonomia, polityka i państwo. Zresztą niech zapyta kolegę koalicjanta Dziambora, który za likwidacją Zusu był już wcześniej i pewnie nadal jest.

  • Jeremi Rozynek Nie wiem, nie interesuje mnie to, tu nie chodzi o pokazywanie palcem na innych, tylko o branie odpowiedzialności za swoje słowa. Rysiu w radiowej debacie miał policzone swoje propozycje chociaż „pi razy drzwi”, natomiast Mentzen potrafi uprawiać tylko populistyczne slogany, bez żadnego pokrycia w rzeczywistości. To jest właśnie sekret, dlaczego jest to śmieszne. Pomijając fakt, ze sam elektorat nie domaga się jakiegoś planu, tylko ślepo patrzy na swojego kandydata. Mnie to osobiście śmieszy.

  • Oskar Franke braniem odpowiedzialności jest odpowiadanie na cudze idiotyczne pytania? Wspomnisłem o lewicy jako o przykładzie durnego pytania. Nie ma propozycji rysia, są propozycje 3 drogi, w której były nawet pomysły lewicy 1000 plus dla studenta 3 lata temu.

   Mentzen stwierdza zgodnie z prawdą, ZUS to piramida finansowa i trzeba go zniszczyć. Zapytaj skąd kasa na 13 i 14, na to kasa jest, na babciowe kasa jest. Na to by zreformować zły. System już nie ma kasy. Śmieszy mnie to że nie rozumiesz jak działa program polityczny i za przykładem Petru oczekujesz daty. Petru o podatkach nie ma pojęcia.

   Jako absolwent wnpid powinieneś umieć rozpoznać tanie triki jak pytanie o datę tego typu planu gospodarczego. To nie jest czas pięciolatek.

  • Oskar Franke jeszcze w kontekście liczb, to temat doktoratu mentzena z ekonomii. https://omega.umk.pl/info/phd/UMKfa2ac17cac9e453caeccb5e55f6096a3/

   Jest o długu publicznym. Żebyś sobie mógł wyobrazić jak bardzo godni pogardy ludzie mieszkają w tym mieście musisz wiedzieć, że mentzen był zaproszony przez UEP jako prelegent na konferencji właśnie związanej ze zjawiskiem długu publicznego. Po jakimś żałosnym proteście, ci ludzie o faszystowskiej antylibetalnej mentalności postanowili odwołać zaproszenie.

Dwa wypadki na autostradzie A4 na Dolnym Śląsku: Przewrócona ciężarówka i zderzenie dwóch osobówek (gazetawroclawska.pl)

Ciała trzech noworodków znalezione w Czernikach! Prokuratura zatrzymała 20-letnią kobietę (gs24.pl)