w

Małopolska przeznaczy 21 mln zł dla opiekunów osób niepełnosprawnych (zakopane.naszemiasto.pl)

W przyszłym roku małopolskie samorządy otrzymają prawie 21 milionów złotych na realizację programu „Opieka wytchnieniowa”, z czego Kraków otrzyma 1,3 miliona złotych. Głównym celem tego programu jest udzielenie wsparcia członkom rodzin lub opiekunom dzieci do 16. roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności lub znacznym stopniu niepełnosprawności.

Środki z programu, które sięgają prawie 21 milionów złotych, będą przeznaczone na opłacenie zewnętrznych opiekunów z odpowiednimi kwalifikacjami, którzy mogą zastąpić opiekę domową w razie potrzeby. Małopolska otrzymała największe dofinansowanie w kraju, co jest dowodem na istotne znaczenie tego programu dla lokalnej społeczności.

Program „Opieka wytchnieniowa” może być realizowany poprzez opiekę dzienną lub całodobową. Środki zostały podzielone między gminy i powiaty, a Kraków otrzymał 1,3 miliona złotych na realizację tego programu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Fałszywy alarm bombowy wymusił ewakuację dworca PKP w Katowicach (katowice.naszemiasto.pl)

Rekordowe zyski dla Polski w handlu z Ukrainą (www.polon.pl)