w

Majówka w Tatrach? Jak się przygotować? (zakopane.naszemiasto.pl)

Tegoroczna majówka w Tatrach może różnić się od poprzednich, gdyż w górnych partiach gór, wciąż jest dużo śniegu. Ratownicy z TOPR-u uprzedzają, że do wędrówek pieszych powinno się odpowiednio przygotować i działać z rozsądkiem. Mówi również o regularnym sprawdzaniu pogody i odpowiednim uposażeniu, gdy chce się wychodzić w góry. 

Jak mówi sam Tomasz Zając z Tatrzańskiego Parku Narodowego, szczyty górskie wciąż pokryte są grubą warstwą śniegu. Jeśli chce się je zdobywać w okresie majówki, to należy być przygotowanym, jak na zimowe wyprawy. Głównym założeniem jest ciepły strój i wyposażenie umożliwiające bezpieczne poruszanie się po śniegu. Jeśli jednak ma się w planach wędrowanie po dolinach, to w znacznej większości wystarczą dobre buty i kilki trekkingowe. Sytuacja w górach wciąż jest dość dynamiczna, dlatego najważniejsze jest, by na bieżąco sprawdzać prognozy pogody.  

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Zmarł dławiąc się w restauracji posiłkiem (dziennikbaltycki.pl)

Zostawcie nasze Alpy! (katowice.naszemiasto.pl)