w

Lublin wyda ponad 13 mln zł na modernizację ul. Konrada Wallenroda (kurierlubelski.pl)

Lublin postanowił zmodernizować ul. Wallenroda. W związku z tym zaplanowano remont kompleksowy, który powinien zakończyć się do lipca 2025 r. Budżet miasta zakłada wydanie na ten cel ponad 13 milionów złotych.

Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych ma 19 miesięcy na realizację remontu ul. Wallenroda. Umowa na prace drogowe została podpisana w czwartek (14 grudnia). Zastępca prezydenta Lublina, Artur Szymczyk zaznacza, że inwestycja zapewni sprawne i bezpieczne połączenia z głównymi arteriami komunikacyjnymi miasta.

Prace remontowe obejmą około 850 metrów jezdni oraz modernizację dwóch skrzyżowań z ulicami Zana i Grażyny. Projekt przewiduje budowę chodników z kostki betonowej, modernizację miejsc postojowych i uwzględnienie dróg wewnętrznych oraz zjazdów publicznych i prywatnych. Planowane jest także ulepszenie oświetlenia ulicznego oraz rozbudowa kanalizacji deszczowej.

Justyna Góźdź z biura prasowego ratusza dodaje, że na tę chwilę zadaniem wykonawcy jest opracowanie harmonogramu inwestycji i planu organizacji ruchu, aby rozpocząć prace w terenie. Całkowita wartość kontraktu wynosi 13,3 miliona złotych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Notoryczne kradzieże w okresie świątecznym. Zielonogórska policja apeluje o ostrożność i czujność (gazetalubuska.pl)

Komisja Europejska przyznała grant na budowę terminala CO2 w Gdańsku (biznes.trojmiasto.pl)