w

Lublin przeznaczy prawie 300 tys. zł na realizację kulturalnych pomysłów mieszkańców (kurierlubelski.pl)

Pojawiły się informacje, że „Dzielnice Kultury” oraz „Młodzież Inspiruje Dzielnice” przyczynią się do finansowania inicjatyw kulturalnych w Lublinie. W związku z tym przygotowano kwotę blisko 300 tys. zł na realizację 57 projektów wybranych w powyższych konkursach.

Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta Lublina, podkreśliła, że działania kulturalne w dzielnicach są doskonałą okazją do integracji lokalnych społeczności oraz mieszkańców różnych części miasta.

Program „Dzielnice Kultury” skierowany jest do osób powyżej 30. roku życia, natomiast „Młodzież Inspiruje Dzielnice” dedykowany jest osobom w wieku 10-30 lat. Warto dodać, że na realizację projektu można było uzyskać 6 tys. zł.

57 projektów otrzymało łączne dofinansowanie w wysokości ponad 290 tys. zł, z czego 25 projektów pochodzi z „Dzielnice Kultury”, a 32 projekty z „Młodzież Inspiruje Dzielnice”.

Działania rozpoczną się od kwietnia i potrwają do końca listopada, obejmując m.in. spotkania międzypokoleniowe, warsztaty plenerowe, spotkania poetyckie, czy nagrania piosenek autorskich.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

27-latek z Międzyrzecza prosi o wsparcie po poważnym wypadku, jakiemu uległ, podróżując stopem (gazetalubuska.pl)

Chciał odebrać znajomego Ukraińca z placówki Straży Granicznej. Został aresztowany (dziennikbaltycki.pl)