w

Lublin: Bez uprawnień wziął swój motocykl na jazdę próbną, doprowadzając do pościgu policyjnego (kurierlubelski.pl)

W miniony piątek na terenie Lublina doszło do zdarzenia, za które 18-letni mieszkaniec miasta będzie musiał teraz ponieść odpowiedzialność. 18-latek oskarżony jest o uniknięcie kontroli drogowej i ucieczkę przed policją po próbnej jeździe motocyklem. Młodzieniec zdecydował się na przejażdżkę pomimo braku odpowiednich uprawnień.

Sytuacja miała miejsce 21 lipca na ulicy Piłsudskiego w Lublinie, gdzie funkcjonariusze ruchu drogowego zauważyli niebezpieczną jazdę motocyklisty. Motocyklista zbagatelizował prośby policjantów o zatrzymanie pojazdu i rozpoczął ucieczkę ulicami miasta, prowadząc pościg przez kilka kilometrów.

Jak poinformował nadkom. Kamil Gołębiowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, ignorując sygnały zatrzymania, 18-latek stwarzał poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Po doświadczeniu upadku 18-latek zaczął uciekać na piechotę

Nastolatek dojechał aż do Tomaszowic, gdzie w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i doświadczył upadku. Jednak w dalszym ciągu próbował kontynuować swoją ucieczkę, poruszając się pieszo. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy, którzy poddali go badaniu alkomatem. Okazało się, że w momencie zdarzenia motocyklista nie był pod wpływem alkoholu. Jednakże brakowało mu wymaganych uprawnień do kierowania jednośladem.

Młody mężczyzna tłumaczył, że tego samego dnia zakupił motocykl i postanowił wykonać jazdę próbną. A teraz będzi musiał odpowiedzieć za swoje działania, stawiając czoło poważnym zarzutom. Nastolatkowi grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Śmiertelny upadek z wysokości w Tatrach Słowackich. Nie żyje polski wspinacz, Jan Świder (zakopane.naszemiasto.pl)

Wyniki konsultacji w gminie Dobra. Mieszkańcy opowiadają się za cotygodniowym odbiorem odpadów (gs24.pl)