w

Liczne aresztowania w krakowskim klubie „Gorączka”. Pracownicy wyłudzali i okradali klientów na duże sumy (i.pl)

Prokuratura bada sprawę klienta klubu „Gorączka” w Krakowie, którego personel pozbawił przytomności i przywłaszczył ponad 190 tysięcy złotych. Pracownicy klubu upozorowali, że klient dokonuje dobrowolnej zapłaty rachunku za niezamówione towary i usługi, wśród których znalazło się m.in. 9 butelek szampana i ponad 400 sztucznych róż.

Departament do Spraw Przestępczości Zorganizowanej zatrzymał 20 osób należących do grup przestępczych, które zajmują się wyłudzaniem pieniędzy w nocnych klubach go-go na terenie kraju. Przestępcza sieć działająca pod nazwą Cocomo pozorowała legalność, a do tego wykorzystywała centrum monitoringu, które pomagało jej w dokonywaniu działań przestępczych na klientach, w tym oszustw i rozbojów.

Grupy przestępcze celowo pozbawiały klientów przytomności, a następnie przywłaszczały ich finanse, oszukując podczas transakcji płatniczych. Z racji tego, że klient nie mógł zareagować, przestępcy z łatwością przeprowadzali transakcje za rzekome towary i usługi. Klienci byli oszukiwani nawet za pomocą bankowości elektronicznej, poprzez zaciąganie pożyczek lub przekazywanie środków na konta spółek prowadzących kluby.

Jedna z ostatnich interwencji policji objęła aresztowanie 20 podejrzanych osób, w tym także kelnerek, tancerek i kierowniczek klubów. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w przestępczej grupie oraz rozbojów i oszustw na terenie wielu miast. W sumie w toku postępowania zatrzymano już 129 osób, które oskarżono o udział w grupach przestępczych. 54 osoby trafiły do aresztu. Śledztwo ma charakter rozwojowy i nie są wykluczone kolejne zatrzymania.

Warto zaznaczyć, że klient klubu „Gorączka” mógł stracić znacznie więcej niż 190 tysięcy złotych. A to dlatego, że tak naprawdę usiłowano wykonać transakcje na kwotę około 650 tysięcy złotych. Pracownicy klubu podawali pokrzywdzonemu darmowe drinki, wymuszając jego podpisy na fałszywych oświadczeniach.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

52. edycja Chmielaków Krasnostawskich już za nami. Festiwal opanowały piwa z 60 browarów (kurierlubelski.pl)

Minister Marlena Maląg zdradza termin wypłaty 14. emerytury (i.pl)