w

52. edycja Chmielaków Krasnostawskich już za nami. Festiwal opanowały piwa z 60 browarów (kurierlubelski.pl)

W miniony weekend Krasnystaw już po raz 52. gościł w swoich progach entuzjastów chłodnego kufelka, zapraszając wszystkich piwoszy do piwnej stolicy Polski. W trakcie Chmielaków Krasnostawskich, które trwały od piątku do niedzieli, zebrali się amatorzy piwa nie tylko z różnych obszarów Polski, ale i całego świata.

Historia festiwalu sięga 1970 roku, kiedy to narodził się pomysł na wyjątkowe wydarzenie związane z Krasnymstawem. Pomysłowość gminy doprowadziła do stworzenia lokalnego święta, które wyróżniałoby się na tle innych swoją unikalnością i kreatywnością. I tak z myślą o odzwierciedleniu lokalnych walorów narodziła się idea dożynkowego świętowania. Co prawda, z początku było ono związane z ziemniakami, jednak ostatecznie osiągnęło charakterystyczny dla Krasnegostawu charakter.

Pierwsze dożynki chmielne miały miejsce w 1971 roku i od tego czasu wydarzenie stale się rozwija. Lokalizacje i program nierzadko ulegają zmianie, a tylko idea zabawy, artystycznych występów i elementu naukowego dla branży piwowarskiej pozostała nietknięta. Festiwal rósł w popularność z każdym kolejnym rokiem, stając się stałym elementem miejskiego kalendarza.

Obecnie, podczas 52. edycji Chmielaków Krasnostawskich, uczestnicy mają okazję degustować różne gatunki piwa pochodzące z blisko 60 browarów, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Jest to wyjątkowe święto, które przyciąga tłumy gości, w tym również osoby, które nie są regularnymi konsumentami piwa.

Podczas drugiego dnia festiwalu uczestnicy mieli okazję posmakować piw z różnych części świata, a także uczestniczyć w imprezach towarzyszących. Ważnym punktem programu była niedzielna msza święta poświęcona piwowarom i chmielarzom, a także kolorowy korowód, będący integralną częścią festiwalu. Z kolei na zakończenie piwnej imprezy odbyły się koncerty znanych artystów, takich jak Dawid Kwiatkowski, Kasia Cerekwicka i zespół Goya.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Ekspozycja „Zbrodnie (nie)osądzone” na Plantach w Krakowie: Okrucieństwa III Rzeszy na II wojnie światowej (gazetakrakowska.pl)

Liczne aresztowania w krakowskim klubie „Gorączka”. Pracownicy wyłudzali i okradali klientów na duże sumy (i.pl)