w

Krakowska policja aresztowała 36-latka, który próbował zgwałcić młodą kobietę w Płaszowie (gazetakrakowska.pl)

Krakowscy funkcjonariusze policji aresztowali mężczyznę w Płaszowie, który próbował dokonać gwałtu na młodej kobiecie. 36-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania gwałtu. Przy pełnym wymiarze kary podejrzanemu grozi nawet 15 lat więzienia.

Pod koniec września w Płaszowie doszło do próby gwałtu na młodej kobiecie, której dopuścił się 36-letni mężczyzna. Zgłoszenie o napadzie wpłynęło od naocznego świadka, który najpierw usłyszał wołanie o pomoc, a następnie dostrzegł kobietę, która potrzebowała pomocy.

Podczas rozmowy kobieta powiedziała policjantom, że w momencie, gdy przechodziła przez ciemną alejkę, została zaatakowana przez nieznanego mężczyznę. Napastnik próbował ją zgwałcić, ale zaczęła krzyczeć o pomoc, skutecznie płosząc agresora.

Do poszukiwań podejrzanego przystąpili policjanci wraz z psem tropiącym. Niestety, nie udało się odnaleźć sprawcy. Sprawę utrudnił też fakt, że kobieta nie była też w stanie podać szczegółowego rysopisu napastnika.

Przełom nastąpił 2 października, kiedy kryminalni zatrzymali podejrzanego mężczyznę w pobliżu galerii handlowej. 36-latek przyznał się do próby gwałtu i udzielił policjantom szczegółowych wyjaśnień. Prokurator przedstawił mu zarzut usiłowania gwałtu, a sąd umieścił go w areszcie tymczasowym na 3 miesiące.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Katowice zatrudniły owce na umowę o dzieło, aby pełniły funkcję kosiarek na trawnikach miejskich (nowekatowice.pl)

Premier Mateusz Morawiecki nie może doczekać się nadchodzącej debaty z Tuskiem (i.pl)