w

Konfederacja zaprezentowała kandydatów wolnościowych na konferencji w Krakowie (gazetakrakowska.pl)

Na Rynku Głównym w Krakowie odbyła się konferencja Konfederacji, na której ogłoszono wolnościowych kandydatów do nadchodzących wyborów parlamentarnych. Wśród nich znajdowali się Leszek Sebesta, były wojewódzki inspektor ochrony środowiska, dr Radosław Czosnowski, członek Okręgowej Rady Lekarskiej, oraz przedsiębiorca Bartosz Bocheńczak.

Podczas konferencji wiceprzewodniczący koła poselskiego Konfederacji, Konrad Berkowicz, zaznaczył, że kandydaci w Krakowie będą rywalizować o dwa mandaty parlamentarne. Główne tematy dyskusji koncentrowały się na energetyce, ochronie zdrowia i relacji państwa z przedsiębiorcami.

Bartosz Bocheńczak, startujący z drugiego miejsca, podkreślił trudną sytuację przedsiębiorców w Polsce i przytoczył przykład szesnastolatki ukaranej przez prawo za sprzedaż czereśni. Wyraził obawy dotyczące ciągłych zmian i niejasnych przepisów regulujących działalność biznesową.

Dr Radosław Czosnowski, startujący z ostatniego miejsca, kładł nacisk na kryzys w systemie ochrony zdrowia i przedstawił spójny program Konfederacji dotyczący jego reformy. Wskazał na potrzebę powrotu do zasady „pacjent leczy się tam, gdzie chce”, z odpowiednim wsparciem finansowym.

Leszek Sebesta, startujący z 17. pozycji, skoncentrował się na problemach związanych z ochroną środowiska. Wyraził obawy co do trudności w przestrzeganiu norm emisji CO2 w Polsce, zwracając uwagę na ryzyko zajęcia działek przez rząd pod pretekstem tych przepisów.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

6 komentarzy

Dwóch obywateli Ukrainy wjechało na rowerach na trasę Rajdu Śląska. Policja nie szczędziła mandatów (regiony.tvp.pl)

Akty wandalizmu w Parku Centralnym w Gdyni. Sprawców zarejestrowały kamery miejskie (dziennikbaltycki.pl)