w

Kilku mieszkańców Podhala padło ofiarą szantażu seksualnego w internecie (zakopane.naszemiasto.pl)

Na terenie Podhala doszło do przypadków szantażu seksualnego. Okazało się, że osoby, które udostępniły swoje intymne materiały, stały się ofiarami szantażystów. Sprawcy domagali się okupu, grożąc publicznym ujawnieniem tych treści.

Nowotarska policja podaje, że osoba podstawiona za kobietę uwiodła w internecie kilku mieszkańców Podhala, którzy zaczęli prowadzić z nią rozmowy o charakterze intymnym. Z czasem interakcja zamieniła się we wzajemne przesyłanie nagich zdjęć lub filmów, a także erotyczne aktywności przed kamerką.

Policja zaznacza, że w takich przypadkach wszystko rozpoczyna się od niewinnej konwersacji, która później prowadzi do wymiany materiałów intymnych, a kończy się na szantażu.

Po przesłaniu intymnych treści mieszkańcy otrzymali groźby dotyczące publikacji filmów, jeżeli nie zapłacą określonej sumy pieniędzy. Kilka osób odmówiło zapłaty, z racji czego szantażyści rozesłali kompromitujące materiały do ich znajomych. Nowotarska policja podkreśla skalę tego problemu i zaznacza, że należy zachować ostrożność w relacjach internetowych.

Szantaż seksualny to praktyka polegająca na zdobyciu intymnych materiałów ofiary, a następnie wykorzystaniu ich do szantażu. Często celem przestępców jest uzyskanie korzyści materialnych. Policja apeluje o ostrożność i przypomina, że przesyłając intymne treści, nawet osobom pozornie godnym zaufania, ryzykujemy potencjalnym szantażem.

Szantaż seksualny grozi karą 5 lat pozbawienia wolności.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Pościg policyjny za skradzionym samochodem w Gdyni. Złodziejowi grozi do 10 lat więzienia (dziennikbaltycki.pl)

Kierowca autobusu prowadził wideokonferencję, wioząc pasażerów. ZTM domaga się wyjaśnień i kary (www.eska.pl)