w

Katowicki kierowca autobusu, Łukasz T., skazany na 16 lat więzienia za przejechanie 19-latki (www.rmf24.pl)

Kierowca autobusu miejskiego w Katowicach, Łukasz T., został skazany na 16 lat więzienia z powodu tragicznego wydarzenia, jakie miało miejsce w lipcu 2021 r. Tego dnia Łukasz T. przejechał 19-letnią dziewczynę, a do tego usiłował też zabić trzy inne osoby. Prokurator domagał się dożywocia.

Sąd uznał Łukasza T. winnym nie tylko zabójstwa oraz usiłowania zabicia trzech innych osób, ale także prowadzenia autobusu pod wpływem substancji psychoaktywnych. Według sędziego zachowania kierowcy nie można racjonalnie wyjaśnić ani usprawiedliwić. Z tego też względu sąd nie uwierzył w argument, że oskarżony przestraszył się bójki na ulicy.

Łukasz T. został skazany na 16 lat więzienia, a do tego otrzymał 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Będzie musiał też wypłacić odszkodowania o łącznej wartości 220 tys. zł. Warto podkreślić, że wyrok nie jest jeszcze prawomocny, co oznacza, że przysługuje od niego apelacja.

Przypomnijmy, że do tragicznej śmierci doszło w centrum Katowic, gdzie kierowca autobusu przejechał 19-latkę niedaleko przejścia dla pieszych. Dziewczyna zginęła z powodu poniesionych obrażeń, a inne osoby zostały ranne. Natomiast kierowca odjechał z miejsca wypadku, zatrzymując się dopiero po kilkuset metrach.

Prokuratura oskarżyła Łukasza T. o celowe działanie i stwierdziła, że miał w organizmie substancje psychoaktywne. Co więcej, biegli ocenili, że kierowca wykazuje też zaburzenia osobowości z tendencją do agresji.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Samorządy lubuskie otrzymały fundusze na remonty dróg. Największa część przypadła gminie Deszczno (gazetalubuska.pl)

Kraków potrzebuje 250 mln zł na poprawę komunikacji miejskiej, ale bez cięć w kursach tramwajów i autobusów (gazetakrakowska.pl)